Новини

У Ковелі вчились вибудовувати адвокаційні стратегії

Чт, 28.10.21

Щоб вирішувати навіть невеликі суспільні проблеми на місцях, потрібно кілька факторів: бажання змін, готовність їх впроваджувати та знання того, як це робити. Усе вище перераховане об’єднало представників громадського сектору та місцевого самоврядування, викладачів та учнів у воркшопі «Планування та реалізація адвокаційних кампаній для відстоювання прав та інтересів жителів громад в процесі здійснення місцевої політики». Це навчання відбулося у жовтні в Ковелі.

«Оскільки був дуже різний склад учасників заходу і, відповідно, різний досвід, я сконцентрувала увагу на особливостях побудови адвокаційних кампаній та на практичних прикладах пояснила з чого починати. Важливими елементами у кожному конкретному випадку є визначення основної проблеми і залучення зацікавлених сторін. Від цього великою мірою залежить успіх адвокаційних кампаній», – розповіла тренерка, юристка громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Марія Красненко.

Вона також зауважила, що участь в цьому навчання мотивує його учасників до позитивних змін в їх громадах. Одні стануть тімлідерами (авт. командними гравцями, які будуть ініціювати і просувати ці зміни), інші просто будуть долучатись. Небайдужим точно не залишиться ніхто.

Що ж такого відбулося під час воркшопу у Ковелі?

Представники з Шацької, Ковельської та Люблинецької та Вишнівської територіальних громад визначили пріорітетні проблеми, спільні для їх територій і спробували під час практичної частини напрацювати ідеї, які можна було б реалізувати уже найближчим часом.

«Ми хочемо покращити можливості для розвитку молоді в нашій громаді та забезпечити їй якісне дозвілля. Ще одне питання, над яким активно працюємо – це збереження екології. Під час навчання я зрозуміла, що уже використовувала елементи адвокаційних кампаній в роботі, але не знала як вони діють. Отримані знання дозволять нашій команді переосмислити діяльність і бути ефективнішими», - поділилась враженнями від воркшопу представниця громадської організації «Велика ідея» Людмила Зубарєва.

Головна спеціалістка юридичного відділу Вишнівської територіальної громади Олена Пасаман, аналізуючи отриману інформацію, зрозуміла, що внесе певні корективи у стратегію громади, над якою зараз активно працює.

«Після сьогоднішнього навчання я зрозуміла, що можна по-іншому ставитись не лише до формулювання самої проблеми, а й до шляхів її вирішення. Знання, які отримала спонукатимуть мене змінити деякі позиції в нашому проєкті стратегії громади. Тобто по-іншому сформулювати завдання, які сьогодні стоять перед громадою для ефективнішого їх вирішення», – розповіла Олена Пасаман.

Однією з причин, чому активні люди долучаються до таких заходів – це відповідальність за свою громаду і пошук можливостей для реальних змін.

«Для мене дуже цінною була мотивація тих, хто прийшов вчитись. Адже всі активісти Волині по суті працюють в одному напрямку і вирішують схожі проблеми у себе на місцях. Ми обмінялись досвідом і підзарядились натхненням», – зауважила представниця ГО «Всеукраїнське об”єднання генерація змін» Катерина Артемук з Шацької громади.

Перевірити чи є дієвими на практиці набуті знання та залучити кошти на вирішення проблем у своїх громадах усі учасники воркшопу зможуть, взявши участь в конкурсі грантів, який невдовзі буде оголошено.

«Подібні заходи вже відбулися не лише в Ковелі, а й Луцьку, Володимирі-Волинському та Маневичах. Всі учасники воркшопів найближчим часом зможуть запропонувати свої проєкти, складовою яких стане здійснення адвокаційної діяльності із використанням інструментів місцевої демократії. А найкращі ініціативи будуть підтримані матеріально для реалізації задуманого», – розповіла організаторка заходу, керівниця ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Які ж ініціативи втіляться на практиці і як це вплине на якість життя на місцях, читайте уже скоро в історіях успіху на сторінці Волинського Інституту Права.

Довідково: Воркшопи відбулися в рамках проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?