Новини

У Ковелі вчились вибудовувати адвокаційні стратегії

Чт, 28.10.21

Щоб вирішувати навіть невеликі суспільні проблеми на місцях, потрібно кілька факторів: бажання змін, готовність їх впроваджувати та знання того, як це робити. Усе вище перераховане об’єднало представників громадського сектору та місцевого самоврядування, викладачів та учнів у воркшопі «Планування та реалізація адвокаційних кампаній для відстоювання прав та інтересів жителів громад в процесі здійснення місцевої політики». Це навчання відбулося у жовтні в Ковелі.

«Оскільки був дуже різний склад учасників заходу і, відповідно, різний досвід, я сконцентрувала увагу на особливостях побудови адвокаційних кампаній та на практичних прикладах пояснила з чого починати. Важливими елементами у кожному конкретному випадку є визначення основної проблеми і залучення зацікавлених сторін. Від цього великою мірою залежить успіх адвокаційних кампаній», – розповіла тренерка, юристка громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Марія Красненко.

Вона також зауважила, що участь в цьому навчання мотивує його учасників до позитивних змін в їх громадах. Одні стануть тімлідерами (авт. командними гравцями, які будуть ініціювати і просувати ці зміни), інші просто будуть долучатись. Небайдужим точно не залишиться ніхто.

Що ж такого відбулося під час воркшопу у Ковелі?

Представники з Шацької, Ковельської та Люблинецької та Вишнівської територіальних громад визначили пріорітетні проблеми, спільні для їх територій і спробували під час практичної частини напрацювати ідеї, які можна було б реалізувати уже найближчим часом.

«Ми хочемо покращити можливості для розвитку молоді в нашій громаді та забезпечити їй якісне дозвілля. Ще одне питання, над яким активно працюємо – це збереження екології. Під час навчання я зрозуміла, що уже використовувала елементи адвокаційних кампаній в роботі, але не знала як вони діють. Отримані знання дозволять нашій команді переосмислити діяльність і бути ефективнішими», - поділилась враженнями від воркшопу представниця громадської організації «Велика ідея» Людмила Зубарєва.

Головна спеціалістка юридичного відділу Вишнівської територіальної громади Олена Пасаман, аналізуючи отриману інформацію, зрозуміла, що внесе певні корективи у стратегію громади, над якою зараз активно працює.

«Після сьогоднішнього навчання я зрозуміла, що можна по-іншому ставитись не лише до формулювання самої проблеми, а й до шляхів її вирішення. Знання, які отримала спонукатимуть мене змінити деякі позиції в нашому проєкті стратегії громади. Тобто по-іншому сформулювати завдання, які сьогодні стоять перед громадою для ефективнішого їх вирішення», – розповіла Олена Пасаман.

Однією з причин, чому активні люди долучаються до таких заходів – це відповідальність за свою громаду і пошук можливостей для реальних змін.

«Для мене дуже цінною була мотивація тих, хто прийшов вчитись. Адже всі активісти Волині по суті працюють в одному напрямку і вирішують схожі проблеми у себе на місцях. Ми обмінялись досвідом і підзарядились натхненням», – зауважила представниця ГО «Всеукраїнське об”єднання генерація змін» Катерина Артемук з Шацької громади.

Перевірити чи є дієвими на практиці набуті знання та залучити кошти на вирішення проблем у своїх громадах усі учасники воркшопу зможуть, взявши участь в конкурсі грантів, який невдовзі буде оголошено.

«Подібні заходи вже відбулися не лише в Ковелі, а й Луцьку, Володимирі-Волинському та Маневичах. Всі учасники воркшопів найближчим часом зможуть запропонувати свої проєкти, складовою яких стане здійснення адвокаційної діяльності із використанням інструментів місцевої демократії. А найкращі ініціативи будуть підтримані матеріально для реалізації задуманого», – розповіла організаторка заходу, керівниця ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Які ж ініціативи втіляться на практиці і як це вплине на якість життя на місцях, читайте уже скоро в історіях успіху на сторінці Волинського Інституту Права.

Довідково: Воркшопи відбулися в рамках проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Про маленькі кроки Шацької громади для досягнення великої мети
Пт, 03.12.21
Про маленькі кроки Шацької громади для досягнення великої мети

У вересні - жовтні в Шацькій громаді було реалізовано проєкт «Відсортуй сміття – подаруй майбуття»

Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху
Чт, 02.12.21
Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху

Про проєкт «Дорога безпечного життя»

Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?
Ср, 01.12.21
Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?

Про реалізацію проєкту «Живи відповідально – сортуй сміття»

Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід
Ср, 24.11.21
Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід

Про проєкт «Профорієнтаційний кемпінг OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ» у Торчинській громаді

Як в Голобах борються з поліетиленом
Вт, 23.11.21
Як в Голобах борються з поліетиленом

Про історію успіху охорони довкілля в Голобскій громади

У Смідинській громаді взялися за системне вирішення еко-проблем
Пн, 22.11.21
У Смідинській громаді взялися за системне вирішення еко-проблем

У Смідині напрацьовую зміни до Стратегії розвитку громади

Як волинські депутати та посадовці стали кращою версією себе
Пн, 15.11.21
Як волинські депутати та посадовці стали кращою версією себе

В Любешівській та Рожищенській громадах відбулися тренінги про взаємодія з населенням

В Любешівській громаді напрацьовують важливий для розвитку освіти документ
Пт, 12.11.21
В Любешівській громаді напрацьовують важливий для розвитку освіти документ

У жовтні розпочалася робота над Планом розвитку системи освіти Любешівської територіальної громади (ТГ) на 2022 – 2025 роки.