Новини

«Споріднене тепло» об'єднує молодь Рожищенської громади

Сб, 28.10.23

Молодь повинна об'єднуватись, аби досягати своїх цілей та доносити думку до місцевої влади. У цьому переконана жителька міста Рожище Світлана Поліщук. Дівчина постійно брала участь у різних активностях та проєктах, зокрема, минулоріч була координаторкою масштабного проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області.  Восени минулого року, зрозумівши, що треба гуртуватися, особливо в час повномасштабного вторгненн, вона разом із двома однодумцями створила громадську організацію «Споріднене тепло». 

Одразу ж після реєстрації команда взялася за втілення масштабного проєкту – створення в громаді молодіжного центру, який би дав можливість проводити цікаві заходи та став тією точкою, яка об'єднала б місцевих активних жителів.

«У нас був молодіжний простір, але в нас не було молодіжного центру. У рамках Програма USAID "Мріємо та діємо"/UNITY: Мріємо та діємо нам допомогли повністю облаштувати приміщення в будинку просвіти, причому з нормами для людей з інвалідністю, тобто, інклюзивно розвинений молодіжний центр, а також завести в громаду п'ять програм для молоді», – розповідає засновниця ГО «Споріднене тепло» Світлана Поліщук. 

Вже на цьому етапі активісти почали налагоджувати діалог із владою громади, адже питань було чимало. Міський голова Рожища В'ячеслав Поліщук називає ці стосунки «максимально діловими». Тобто, молодь звертається за консультацією або матеріальним сприяння  – і їй чітко дають відповідь та пояснюють, як можна реалізувати ту чи іншу ініціативу.

«Я зрозумів одну таку річ: треба мінімізувати втручання в процеси і давати можливість працювати самим, проявляти ініціативу.  Наше ж завдання – не заважати, а бути надійним партнером. Коли молодь звертається – пояснюємо. Просять допомоги – допомагаємо. Просять не заважати – стараємося не заважати. На сьогодні вони довели, що можуть творити, робити та втілювати в життя свої ідеї», – переконаний В'ячеслав Поліщук.

Побачивши бажання молоді зрозуміти, як працює місцеве самоврядування, Рожищенська міська рада взяла участь у програмі стажування молоді від за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Долучилися до програми шестеро жителів громади. Протягом десяти днів вони переймали досвід та знання від посадовців, аби потім використати набуті навички на практиці. В'ячеслав Поліщук зізнається, що був приємно здивований зацікавленістю стажерів.

«Відверто скажу, мені як міському голові було цікаво, як молодь реагуватиме та які питання ставитиме. Бо в якийсь період я зрозумів, що ми з ними спілкуємось на різних мовах. Хоча ми висвітлюємо, роз'яснюємо суть нашої роботи, але не вникнувши глибше, іноді важко її зрозуміти. Тому мені здається, цим стажуванням і отриманою інформацією учасники залишилися дуже задоволені», – зазначив міський голова.

Об'єднавшись у одну громадську організацією, налагодивши тісну співпрацю з комунальним молодіжним центром та озброївшись новими знаннями, втілювати ідеї у життя стало значно простіше. За останній рік у Рожищі провели чимало заходів різного спрямування. Більшість із них мали волонтерське спрямування: учасники готували смаколики для захисників, виготовляли окопні свічки та збирали гроші на благодійних заходах. Міськрада ж на цьому етапі допомагала різними способами, до прикладу, поширюючи анонси, порадами куди краще спрямувати допомогу, або ж елементарно надаючи приміщення для заходів.

«Наприклад, нам потрібно провести захід у спортшколі. Ми звертаємось до міськради, питаємо, чи можна і коли. Завжди нам кажуть «можна» і всіляко сприяють. Співпраця у нас пряма і відкрита», – каже співзасновник ГО «Споріднене Тепло» Денис Петручик

«От була толока, наприклад, нам потрібно було вивезти з місця назбиране сміття. Приїхали працівники комунальної служби та допомогли нам це зробили. Ми попередньо з ними переговорили і домовились», – наводить ще один приклад владно-громадської синергії Світлана Поліщук.

На таку ж відкриту та активну співпрацю учасники громадської організації сподіваються й далі. Тим паче, що попереду в них новий масштабний проєкт з бюджетом у 25 тисяч доларів – впровадження у громаді програми для молоді за п'ятьма напрямками. Брати на себе відповідальність, в тому числі й фінансову, активісти не бояться, бо за рік набрались чимало досвіду і впевнені, що завдяки цьому зможуть ефективно виконати поставлені цілі. 


Цей матеріал створено ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та стало можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього проєкту/заходу/публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

 

Новини

Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами
Чт, 30.11.23
Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами

У Володимирі відбувся тренінг «Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян». Посадовці та депутати вивчали інструменти для налагодження ефективного діалогу між громадянами та владою. Одним із головних завдань цього навчання було підвищити рівень громадської участі в громаді

У Нововолинську переселенці разом із постійними жителями громади началися бізнес-плануванню
Вт, 21.11.23
У Нововолинську переселенці разом із постійними жителями громади началися бізнес-плануванню

У Нововолинську відбувся тренінг з написання бізнес-планів. Бізнес-тренерка Ольга Іванків навчала переселенців і постійних жителів громади секретам початку власної справи

Релокація бізнесу можлива, – у Любешові працює Центр спортивної медицини з Бахмута
Вт, 31.10.23
Релокація бізнесу можлива, – у Любешові працює Центр спортивної медицини з Бахмута

Налагодити ефективну співпрацю з бізнесом - важливе завдання для органів місцевого самоврядування. Любешівська громада з цим завданням впоралась: Центр спортивної медицини не просто надає послуги на території громади і платить податки, а й допомагає формувати візію її майбутнього. Завдяки такій тісній співпраці та взаєморозумінню громада змінюється на краще

Як маленькими кроками робити великі справи, – досвід інтеграції ВПО в громадах Волині
Пн, 30.10.23
Як маленькими кроками робити великі справи, – досвід інтеграції ВПО в громадах Волині

Чотири команди з чотирьох громад впродовж майже чотирьох місяців працювали над допомогою в інтеграції переселенців. Робота тривала в рамках конкурсу малих ґрантів для команд із малих та середніх територіальних громад Волині, який проводили Київський Діалог спільно з громадською організацією «Волинський Інститут Права»

Ірина Гайдучик: “Мережування допомагає впливати, щоб владні рішення були ближчими до потреб тих, на кого вони спрямовані
Пн, 30.10.23
Ірина Гайдучик: “Мережування допомагає впливати, щоб владні рішення були ближчими до потреб тих, на кого вони спрямовані

Розмова з виконавчою директоркою Волинського Інституту Права, Іриною Гайдучик про важливість мережування громадського сектору та діяльність мережі UPLAN

Громада, яка змогла. Як у Мельниках створили ОСН і виграли від цього
Пн, 30.10.23
Громада, яка змогла. Як у Мельниках створили ОСН і виграли від цього

Село Мельники Шацької громади не мали старости і це не найкращим чином впливало на лобіювання інтересів жителів. Однак, активність жителів допомогла вирішити цю проблему. Створивши власний сільський комітет люди змогли налагодити якісну комунікацію з селищною радою

«Горохів Хаб» – простір якісних змін у громаді
Нд, 29.10.23
«Горохів Хаб» – простір якісних змін у громаді

Історія «Горохів Хабу» – це історія про те, як приміщення можна наповнити сенсами і зробити його центром змін у громаді

«Споріднене тепло»  об'єднує молодь Рожищенської громади
Сб, 28.10.23
«Споріднене тепло» об'єднує молодь Рожищенської громади

Як молодь у Рожищенській громаді ініціює зміни та допомагає об'єднувати активних жителів