Новини

Смідинська громада долучилася до антикорупційного проєкту

Пт, 21.02.20

«Корупція» - слово, яке в пересічного Українця викликає багато питань, міркувань та емоцій. За результатами дослідження «Індексу сприйняття корупції», що проводила міжнародна організація Transparency International  у 2019 році, Україна набрала 30 балів зі ста можливих (на два менше, ніж у 2018-му)  і посіла 120-е місце. Поруч з нами у рейтингу - Киргизстан, Азербайджан та Джибуті.

Водночас, варто пам’ятати, що українське законодавство до поняття «корупції» відносить не лише отримання неправомірної вигоди, а й порушення, заповнення декларацій та вимог щодо конфлікту інтересів. Тому, випадки, коли до переліку "страшних корупціонерів" потрапляють посадовці, які не знають профільного законодавства, непоодинокі.

В у мовах, коли у центральної влади немає ні належних ресурсів, ні коштів для антикорупційного просвітництва в регіонах, на допомогу місцевому самоврядуванню приходять громадські активісти. Так, ініціатива «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що реалізовується громадською організацією «Доброчин» у партнерстві з Мережею Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії, має на меті не лише інформування посадовців, а й вдосконалення місцевих антикорупційних документів.

Проєкт реалізовується у Волинській, Львівській, Чернігівській, Одеській, Миколаївській,  Херсонській, Дніпропетровській та Луганській областях. На Волині до цієї ініціативи залучили Смідинську громаду.

«Ця ОТГ – єдина, яка зголосилася до участі в цьому проєкті. Рада, що тут не злякалися "страшного" словосполучення «антикорупційне законодавство» та готові до вдосконалення місцевих нормативних документів у даному напрямку», - зазначає керівниця Волинського Інституту Права (партнерської організації проєкту) Ірина Гайдучик.

Перша зустріч в рамках вищезгаданої ініціативи відбулася у вівторок, 18 лютого, в Смідині. Під час заходу, присутні посадовці змогли поспілкуватися з профільною експерткою, головою ГО «Центр громадської адвокатури» Тетяною Яцків та більше дізнатися про те, що буде реалізовано в рамках цього проєкту.

«Розробка та прийняття антикорупційних документів стала хорошою практикою для ОТГ, яка дозволяє якісно відрізнятися громаді як такій, що прагне забезпечити впровадження передбачених законодавством заходів. Участь в таких ініціативах сприяє не тільки покращенню підзвітності, прозорості та відповідальному управлінню, а й формуванню позитивному іміджу для потенційних інвесторів та донорів», - зазначила Тетяна Яцків.

В рамках проєкту, у Смідинській громаді передбачено проведення майстер-класів, дискусії, презентаційних заходів і, як результат, розробка програми заходів запобігання корупції та роботи із конфліктом інтересів.

Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

*Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).

Новини

Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради
Ср, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі
Пт, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини
Ср, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»
Вт, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді».  Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах
Ср, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах
Пт, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво
Пн, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності
Пт, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.