Новини

«Приємно відчувати, як маленькими кроками робляться великі зміни», - Людмила Василюк

Сб, 25.01.20

До свого знайомства з громадською організацією я працювала в державній установі, де, до речі, і дізналася що таке проєкт та отримала перші навички з підготовки проєктних пропозицій. Згодом, мала досвід роботи практичним психологом в освітній сфері. Можу сказати, що кожна сфера діяльності по своєму цікава та має свої переваги, але чомусь «зачепила» мене саме громадська. Мабуть тому, що громадська діяльність - це багато можливостей. Насамперед, це можливість діяти, змінювати, впливати, адже наша робота покликана, щоб змінювати світ навколо на краще. Також громадська діяльність дає можливість реалізувати себе, навчатись, вдосконалюватись, мислити творчо та поза рамками.

 «Ми не набір експертів та менеджерів, а справжня команда»

У Волинському Інституті Права я працюю проєктною менеджеркою вже близько 7 років. Долучаюсь до написання та реалізації проєктів, розробки управлінських політик та процедур, а також допомагаю в підвищені інституційного розвитку громадським організаціям Волині. Саме тут я відчуваю, що ми не набір експертів та менеджерів, а справжня команда, яка працює на спільний результат. В такій атмосфері однодумців я відчуваю себе комфортно і пишаюся спільними напрацюваннями.

Ми реалізовуємо безліч цікавих проєктів, що спрямовані на розвиток громад з використанням інструментів місцевої демократії та на допомогу громадським організаціям у підвищені їх професійності.

Про кожну з ініціатив Волинського Інституту Права можна розповідати багато, але особливої уваги заслуговує Фестиваль думок у Луцьку, що відбувся восени 2019 року. Кожен відвідувач цього дійства міг долучитися до дискусій на різноманітну тематику: поділитися своїми думками та почути інших. Проблеми вирішуються, якщо про них не мовчати, тому можемо вважати Фестиваль думок новим форматом для обговорення суспільно важливих питань. Я щиро рада, що причетна до його організації.

«Чому я займаюся громадською діяльністю?»

Мені надзвичайно приємно та важливо долучатися до розвитку своєї громади та бачити як поступово творяться зміни. Неймовірно втішно бачити небайдужих людей поряд. Людей, в котрих горять очі, які люблять те, що роблять, віддаються улюбленій справі самі та запалюють інших. Приємно відчувати, як маленькими кроками робляться великі зміни. Крім того, для мене громадська діяльність - це також можливість особистого розвитку.

Нові знайомства, цікаві навчання, різноманітні проєкти та івенти - все це змінює, надихає, вдосконалює. Також громадська діяльність цінна тим, що допомагає знайти себе. Саме тут, на мою думку, найбільш комфортні умови, щоб спробувати себе в різноманітній діяльності, приміряти різні "ролі" та, врешті, знайти свою.

«Дії творять зміни. Тому, діймо разом!»

Незабаром буде два роки, як Волинський Інститут Права приєднався до Мережі хабів громадянського суспільства України і працює як хаб для громадських організацій Волині. Для підвищення інституційного розвитку місцевих ГО ми провели 10 воркшопів, куди залучали кращих експертів-тренерів всеукраїнського рівня. Щоразу для обрання тематики воркшопів досліджуємо потреби громадських організацій, а також вплив навчань, які проводимо. Приємно бачити NGO, котрі за цей час вже подружилися, налагодили співпрацю, комунікують, мережуються, розвиваються, реалізують нові проекти.

Щодо організацій-членів Мережі хабів, то це команда професіоналів, де в кожного є чому повчитися. Всі ми - експерти з різних напрямків та різних куточків України, які розвивають громадянське суспільство не на словах, а на ділі. Приємно відчувати, що твоя організація є частинкою цього пулу професіоналів, де кожен робить свій внесок у велику спільну справу. Дії творять зміни! Тому, діймо разом!

Новини

Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради
Ср, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі
Пт, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини
Ср, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»
Вт, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді».  Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах
Ср, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах
Пт, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво
Пн, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності
Пт, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.