Новини

«Моя громадська діяльність – робота, а не хобі», - історія Катерини Андрусик

Пн, 10.02.20

Громадську діяльність часто ототожнюють з волонтерством. Тобто, якщо ти громадський активіст, то маєш самовіддано працювати на благо людей без заробітної плати. Але в такому випадку постає логічне питання: за що ж тоді харчуватися, одягатися і т.д.? Одна з ймовірних відповідей: працюй, а у вільний від роботи час будь громадським діячем. Гаразд, кажу я, «але є одне але». Роботи в цій сфері так багато, що в такий спосіб якісних змін досягти нереально. Я не кажу, що не повинно бути волонтерства, але, якщо говоримо про системність, професійність, якість, то громадська діяльність має бути роботою, а не хобі.

 Волинський Інститут Права – дії творять зміни

Я почала працювати у цій сфері відносно нещодавно і, як кажуть, “випадково-невипадково”. Переїхавши з Білої Церкви до Луцька, шукала роботу і – вуаля, два роки я частина команди Волинського Інституту Права (ВІП). Наша громадська організація – одна з найдосвідченіших у Волинській області. Створена вона ще у 2010 році. Все, що ми робимо, направлено на те, щоб громадські організації та місцева влада були більш професійними. Тобто, проводимо навчання; допомагаємо розробляти різноманітні документи (статути, стратегії, дорожні карти); реалізовуємо ініціативи, які активізують мешканців громади, тощо.

Гасло Волинського Інституту Права – дії творять зміни. Ці слова не тільки про те, що ми робимо, а й про зміни в кожному з нашої команди. Наприклад, два роки тому я навіть поняття не мала, що таке громадська організація і чим вона займається; що таке проєкти і як їх реалізовувати; що таке статути, і ОТГ, і так далі… Але зараз, сама дивуюся, як мої рідні цього не знають.

Трішки про мою роботу

У Волинському Інституті Права я працюю логістом. Якщо, у нас протягом дня заплановано поїздки до п’яти ОТГ і ми скрізь приїхали вчасно – це моя робота. Якщо усі 100 учасників Волинь NGO Форуму оперативно отримають інформацію про захід – я зробила свою роботу. Якщо “глючить” сайт і потрібно з цим розібратися – це теж моя відповідальність.

Одним словом, роботи у мене – чимало, адже діяльність нашої громадської організації надзвичайно активна. На мою думку, серед найуспішніших проєктів ВІПу:

  • 10 воркшопів для представників громадського сектору Волині;
  • Фестиваль Ukrazians;
  • Фестиваль Думок у Луцьку;
  • Волинь NGO Форум.

«Один в полі не воїн»

Майже два роки тому Волинський Інститут Права приєднався до Мережі хабів громадянського суспільства України. «Один в полі не воїн», тому потрібно об’єднуватися з однодумцями. Завдяки Мережі, маємо можливість не тільки долучатися до важливих спільних ініціатив, а й допомагати громадським організаціям Волині бути більш професійними.

Зокрема, У 2019 році нашою командою було організовано 5 тематичних тренінгів для громадських активістів, які спрямовані на покращення їх професійних навичок. Тему кожного навчання, шляхом онлайн-голосування, визначали його учасники. Таким чином, більше 70 волинян змогли покращити свої навички у публічному виступі, стратегічному плануванні, організаційному лідерстві, волонтерстві, соціальному підприємництві та базових інструментах громадської організації.

Зауважу, що ми не лише організовуємо ці воркшопи, а й самі беремо в них активну участь. Адже навчання не лише сприяють покращенню професійних навичок кожного, а й допомагають простим колегам стати справжньою командою.

Новини

Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь
Ср, 31.05.23
Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь

Ми продовжуємо розповідати вам про успіхи наших чудових ґрантерів. Цього разу історія про Ковель та ГО «Велика Ідея». В рамках конкурсу малих адвокаційних ґрантів Волинський Інститут Права підтримав проєкт цієї громадської організації.

«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик
Вт, 30.05.23
«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик

Об’єднати зусилля, скоординувати дії і накреслити обриси нашого майбутнього. Така мета Форуму громадянського суспільства "Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України", який нині триває у Києві.

Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її
Пт, 19.05.23
Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її

Волинським активістам розказали, як зробити свою громадську організацію успішною

Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська
Ср, 17.05.23
Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська

Історія перерестворення молодіжно ради в Нововолинську. Завдяки адвокаційному гранту від Волинського Інституту Права вдалося не лише прокачати дорадчий орган, а й покращити програму розвитку молоді в громаді

Інтеграція українців в нові громади
Пт, 12.05.23
Інтеграція українців в нові громади

Як допомогти в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики
Пт, 05.05.23
У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики

Як у Торчинській громаді з ініціативи громадського сектору вдалося напрацювати та прийняти Програму розвитку молодіжної політики

Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади
Ср, 26.04.23
Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади

У Колківській громаді створили молодіжну раду. Завдяки зусиллям місцевих активістів, ініціативній молоді та конкурсу адвокаційних грантів від Волинського Інституту Права вдалося втілити цей задум за лічені місяці.

Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства
Ср, 26.04.23
Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства

Представники влади, бізнесу, медіа, громадського сектору та внутрішньо переміщені особи зібралися на одному майданчику, щоб спільно напрацювати ідеї та рішення, які допоможуть розвитку громадянського суспільства в Волинській області.