Новини

Команда люблинецького «Байрактару» вчилася театральних азів для потужнішої роботи

Пн, 30.01.23

В минулому році активні жителі Люблинецької громади втілили давню мрію – створили театральну студію «Байрактар». Щоб покращити знання та навики її учасників, було організовано творчо-навчальну лабораторію «Зародження театру».

Захід відбувся у неділю, 22 січня, в Центрі культури і дозвілля Люблинецької громади.

Оскільки команда «Байрактару» (місцеві жителі та переселенці) здебільшого новачки у цій справі, то можливість вчитися є дуже цінною для їх розвитку. Які принципи функціонування театрального колективу? Що важливо знати про особливості роботи з простором та професійну підготовку акторського ансамблю? Про це і не тільки присутнім розповіла тренерка заходу, керівниця та режисерка театру «Гармидер», співзасновниця і викладачка театральної майстерні «ДогориДриґом» Руслана Порицька.

«Круто, що є люди, які хочуть займатися театром. Особливо це важливо у час війни. Оскільки «Байрактар» тільки починає свою діяльність, то я прагнула підвищити рівень їх творчого усвідомлення; відкрити багато важливих понять, які з цим пов’язані; мотивувати до самоосвіти; поділитися цінними знаннями про акторську та режисерську роботу; скерувати на подальші дії», – розповідає Руслана.

Для досягнення максимальних результатів, захід був насичений вправами та практичними завданнями. До прикладу, щоб показати весь цикл постановки вистави, команда «Байрактару» не лише працювала над акторським і режисерським вираженням тексту, а й розбирала менеджерські та технічні завдання, які важливі для досягнення результатів.

«У нас лишилося незабутнє враження. З такими профі ми ще не працювали. Тому, на початках трохи переживали, але в ході навчання стали більш вірити у свої сили та краще зрозуміли місію сучасного театру. Робота з уривком поеми Грицька Чубая «Вертеп», який обрала для нас Руслана, дала нам можливість розкрити себе і на ділі закріпити цінні знання», – ділиться враженнями директорка  Центру культури і дозвілля Люблинецької громади Тетяна Буряк.

Також вона додає, що захід став хорошою можливістю краще зрозуміти подальші кроки розвитку театральної студії. Першочергово – це знайти художнього керівника театру. Для цього вже виділено відповідну робочу ставку та ведуться пошуки зацікавленого фахівця. Крім цього, команда «Байрактару» і на далі планує займатися самоосвітою та хоче перейняти досвід роботи у подібної театральної студії, що діє на Волині.

До слова, творчо-навчальну лабораторію «Зародження театру» було організовано в межах проєкту громадської організації  Волинський Інститут Права. Він реалізовується у Люблинецькій громаді для подолання викликів війни. Важливо, що тематику заходу визначили активісти та посадовці громади, щоб підсилити роботу колективу і сприяти наданню якісніших культурних послуг.

Довідково:

Захід відбувся в межах реалізації Волинським Інститутом Права проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною», що підтримується програмою "Демократія та належне врядування" Міжнародного фонду «Відродження».

Новини

Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»
Пт, 24.03.23
Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»

Результат комплексних проєктів, які допомагають громадянам і громадам долати ті виклики, з якими ми усі зіткнулися внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб
Вт, 21.03.23
На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Литовезькій громаді провели фокус-групи для внутрішньо переміщених осіб і представників місцевої влади, щоб створити програму соціальної адаптації ВПО

ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі
Пт, 17.03.23
ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі

В межах програми допомоги внутрішньо переміщеним особам Волинський Інститут Права передав гуманітарну допомогу шелтеру в Володимирі

Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію
Чт, 16.03.23
Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію

Безоплатна юридична допомога внутрішньо переміщеному чоловіку з інвалідністю

Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців,  які мешкають у Рожищенській громаді
Чт, 16.03.23
Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців, які мешкають у Рожищенській громаді

Побутова техніка, ковдри, пледи, подушки, постіль, побутова хімія та гігієнічні набори — все це передав Волинський Інститут Права для ВПО, які мешкають у Рожищенській громаді.

Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор
Ср, 15.03.23
Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор

Волинський Інститут Права обрав три організації для того аби допомогти їхньому розвитку. За кожною із них закріпили професійного ментора, який допомагає втілити задумані ідеї в життя.

ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права
Вт, 14.03.23
ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права

Гуманітарної допомоги на понад 160 тисяч гривень передав Волинський Інститут Права для внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Горохівській громаді

“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині
Пн, 13.03.23
“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині

Історія 67-річної переселенки з Авдіївки, якій через війну довелося залишити все, що мала і переїхати з родиною на Волинь.