Новини

«Горохів Хаб» – простір якісних змін у громаді

Нд, 29.10.23

Зміни на краще та цікаві ідеї напрацьовуються в дискусії, під час обміну думками. Але для того, аби обмінюватись ідеями, треба банально мати де збиратись. Розуміючи необхідність відкриття такої локації, Горохівська громада за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» вирішила відкритисучасний освітній простір «Горохів Хаб» у приміщенні міської ради.

Відкриття хабу відтермінувало повномасштабне вторгнення. Але коли збурене війною суспільство почало звикати до нових реалій, питання реалізації проєкту постало з новою актуальністю. Вчителі потребували консультацій, тренінгів про те, як працювати в нових складних умовах. Вже в день відкриття хабу, 22 лютого 2023 року, вчитель інформатики Горохівської ліцею №1 Валерій Кулай презентував розроблену власноруч освітньо-інформаційну систему «Smart школа», яка допомагала якісно організувати дистанційне навчання. За півроку існування простору тут провели велику кількість тренінгів, завдяки яким вчителі впровадили технологію у своїх школах.

«Ми постійно тут проводимо навчання для користувачів «Smart школа», організовуємо різні тренінги щодо цифровізації та нових технологій у сфері освіти. Приміщення зручне із доступом до інтернету. Ми маємо змогу в будь-який час зібратися. Тепер у нас є гарне зручне місце, де ми завжди можемо зібратися, обмінятися ідеями», – ділиться Валерій Кулай.

Вчителі врешті отримали те, чого так довго потребували – оснащеного необхідною технікою приміщення, де можна зібратись для навчання та обміну досвідом. Але дуже швидко виявилось, що такого простору потребували не лише вчителі, а й жителі громади та внутрішньо переміщені особи. Відтак тут почали проводити заходи різного спрямування. 

«Програма тут насичена, бо цей освітній хаб використовується не лише вчителями. Він використовується і учнями, для зібрань, наприклад, для презентації робіт Малої Академії Наук, і медикамами. Тут також відбуваються різноманітні тренінги, презентації книг та розмовний клуб», – розповідає Ірина Гарбар, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Горохівської міськради. 

Розмовний клуб – це окремий напрямок, який привернув увагу жителів громади. Не секрет, що курси з вивчення української мови півтора роки тому відкривали при багатьох установах. Але у Горохів Хабі в рамках клубу «Теплі розмови» вони тривають і донині. 

«Відповідальною за ведення клубу є молода вчителька одного з ліцеїв нашої громади. Цей клуб не тільки для вчителів, він функціонує для всіх жителів нашої громади, усі охочі долучаються для вивчення української мови. Запрошувалися і місцеві творчі люди, також були організовані зустрічі, присвячені нашим місцевим митцям», – перелічує Ірина Гарбар.

«Там також проводять літературні клуби, – додає голова Горохівської громади Віктор Годик, –  Я ніколи не міг би подумати, що у нас в громаді стільки молоді, яка пише багато віршів».

Іноді приміщення хабу за умов відсутності інших користувачі використовує і міськрада для проведення власних заходів та зустрічей делегацій. Але, зізнається міський голова, зробити це все складніше і складніше: у просторі відбувається стільки подій, що треба старатись вписатись у графік. Це його дуже радує.

«Бувало таке, що коли ми планували провести захід, мені приходили і казали: на жаль, вже все зайнято. І тут я розумію, що це правильно і добре. Бо коли є така велика затребуваність у цьому просторі, ти розумієш, що це була правильна і потрібна ініціатива», – зазначає міський голова. 

Горохів Хаб – яскравий приклад того, що проєкт стає успішним, коли у його функціонуванні зацікавлена і влада, і суспільство. Коли ініціатива йде від обох сторін. Завдяки такій синергії приміщення в Горохівській міськраді, яке декілька років взагалі ніяк не використовували, перестало пустувати і наповнилося життям. Тепер ця кімната стала простором, де генерують ідеї, навчаються, дискутують, набираються нових знань, і змінюють громаду на краще.


Цю публікацію створено ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та стало можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Новини

Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами
Чт, 30.11.23
Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами

У Володимирі відбувся тренінг «Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян». Посадовці та депутати вивчали інструменти для налагодження ефективного діалогу між громадянами та владою. Одним із головних завдань цього навчання було підвищити рівень громадської участі в громаді

У Нововолинську переселенці разом із постійними жителями громади началися бізнес-плануванню
Вт, 21.11.23
У Нововолинську переселенці разом із постійними жителями громади началися бізнес-плануванню

У Нововолинську відбувся тренінг з написання бізнес-планів. Бізнес-тренерка Ольга Іванків навчала переселенців і постійних жителів громади секретам початку власної справи

Релокація бізнесу можлива, – у Любешові працює Центр спортивної медицини з Бахмута
Вт, 31.10.23
Релокація бізнесу можлива, – у Любешові працює Центр спортивної медицини з Бахмута

Налагодити ефективну співпрацю з бізнесом - важливе завдання для органів місцевого самоврядування. Любешівська громада з цим завданням впоралась: Центр спортивної медицини не просто надає послуги на території громади і платить податки, а й допомагає формувати візію її майбутнього. Завдяки такій тісній співпраці та взаєморозумінню громада змінюється на краще

Як маленькими кроками робити великі справи, – досвід інтеграції ВПО в громадах Волині
Пн, 30.10.23
Як маленькими кроками робити великі справи, – досвід інтеграції ВПО в громадах Волині

Чотири команди з чотирьох громад впродовж майже чотирьох місяців працювали над допомогою в інтеграції переселенців. Робота тривала в рамках конкурсу малих ґрантів для команд із малих та середніх територіальних громад Волині, який проводили Київський Діалог спільно з громадською організацією «Волинський Інститут Права»

Ірина Гайдучик: “Мережування допомагає впливати, щоб владні рішення були ближчими до потреб тих, на кого вони спрямовані
Пн, 30.10.23
Ірина Гайдучик: “Мережування допомагає впливати, щоб владні рішення були ближчими до потреб тих, на кого вони спрямовані

Розмова з виконавчою директоркою Волинського Інституту Права, Іриною Гайдучик про важливість мережування громадського сектору та діяльність мережі UPLAN

Громада, яка змогла. Як у Мельниках створили ОСН і виграли від цього
Пн, 30.10.23
Громада, яка змогла. Як у Мельниках створили ОСН і виграли від цього

Село Мельники Шацької громади не мали старости і це не найкращим чином впливало на лобіювання інтересів жителів. Однак, активність жителів допомогла вирішити цю проблему. Створивши власний сільський комітет люди змогли налагодити якісну комунікацію з селищною радою

«Горохів Хаб» – простір якісних змін у громаді
Нд, 29.10.23
«Горохів Хаб» – простір якісних змін у громаді

Історія «Горохів Хабу» – це історія про те, як приміщення можна наповнити сенсами і зробити його центром змін у громаді

«Споріднене тепло»  об'єднує молодь Рожищенської громади
Сб, 28.10.23
«Споріднене тепло» об'єднує молодь Рожищенської громади

Як молодь у Рожищенській громаді ініціює зміни та допомагає об'єднувати активних жителів