Новини

Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?

Ср, 01.12.21

Збільшення активності громадського сектору в екологічній тематиці – це тренд чи потреба часу? Відповіді різні, але факт є фактом: протягом останніх років зросла зацікавленість щодо проблем навколишнього середовища. Як приклад, серед п’ятьох проєктів, що у вересні – жовтні були реалізовані у волинських  територіальних громадах (ТГ) в рамках конкурсу українсько-німецької програми «Київський Діалог» та Волинського Інституту Права, три присвячено екологічній тематиці. Один із них – проєкт «Живи відповідально – сортуй сміття» у Годомичах.

Це село завдяки активним місцевим мешканцям, стало, так би мовити, еко-центром Колківської ТГ. Минулого року, тут було встановлено контейнери у трьох різних локаціях, а нині їх кількість зросла. Завдяки проєкту було закуплено 15 контейнерів. Таким чином нині в Годомичах вдалося облаштувати ще 5 зон із роздільного збору сміття. Це значно більше ніж в інших населених пунктах згаданої громади.

«Оскільки ми системно працюємо у цій темі, тому й не було довгих вагань, яку проблему хочемо вирішувати. Завдяки участі в Школі адвокації та партисипації від «Київського Діалогу» і Волинського Інституту Права ми змогли внести певні корективи у нашу ідею. А завдяки конкурсу, реалізувати її на практиці», – розповідає директор Годомицького ліцею, керівник громадської організації «Вікторія» Василь Шавук.

Щоб підвищити еко-свідомість мешканців вже згаданого села, в рамках проєкту було не лише облаштовано зони роздільного збору сміття, а й організовано ряд освітніх заходів. Зокрема, у вересні та жовтні відбулися тренінги для шкільної та учнівської молоді щодо важливості сортування сміття.

«Все це ми робили у інтерактивній формі. Тобто не лише розказували всім учасникам наших заходів важливу інформацію про охорону довкілля, а й давали їм можливість через рольові ігри долучитися до напрацювання місцевої еко-політики», – зазначає заступниця директора Годомицького ліцею з навчально-виховної роботи Оксана Попович.

Крім цього, у жовтні в Годомичах відбулася благодійна ярмарка, під час якої учні продавали зроблені власними руками солодощі. Шістдесят відсотків отриманих коштів вони віддали на реалізацію еко-інціатив у їх селі.

«Встановити контейнери для роздільного збору сміття – це дуже добре, але цього недостатньо для того, щоб люди ними належно користувалися. Саме тому, правильно, що команда активістів з Годомич поєднала, так би мовити, практичні кроки з освітніми заходами. За їх словами, місцеві мешканці переважно сортують сміття належним чином, а це означає, що вони не лише хочуть жити в чистій громаді, а й навчені маленьким, але важливим правилам, як це робити», – вважає керівниця Волинського Інституту Права Ірина  Гайдучик.

Важливо й те, що у Годомичах не планують зупинятися на досягнутому. Ще одною актуальною місцевою еко-проблемою є сезонне паління сухого очерету та трави на берегах річки Стир. Як зазначає Василь Шавук, нині саме над зміною такої ситуації міркують активісти ГО «Вікторія». Тому, сподіваємося, що невдовзі напишемо про ще одну їх успішну історію.

          Довідково:

Реалізація цієї ініціативи у Годомичах відбуласяя в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни
Пт, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів
Вт, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб
Чт, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську
Вт, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади
Вт, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році
Вт, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів
Вт, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку
Вт, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»