Новини

Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?

Ср, 01.12.21

Збільшення активності громадського сектору в екологічній тематиці – це тренд чи потреба часу? Відповіді різні, але факт є фактом: протягом останніх років зросла зацікавленість щодо проблем навколишнього середовища. Як приклад, серед п’ятьох проєктів, що у вересні – жовтні були реалізовані у волинських  територіальних громадах (ТГ) в рамках конкурсу українсько-німецької програми «Київський Діалог» та Волинського Інституту Права, три присвячено екологічній тематиці. Один із них – проєкт «Живи відповідально – сортуй сміття» у Годомичах.

Це село завдяки активним місцевим мешканцям, стало, так би мовити, еко-центром Колківської ТГ. Минулого року, тут було встановлено контейнери у трьох різних локаціях, а нині їх кількість зросла. Завдяки проєкту було закуплено 15 контейнерів. Таким чином нині в Годомичах вдалося облаштувати ще 5 зон із роздільного збору сміття. Це значно більше ніж в інших населених пунктах згаданої громади.

«Оскільки ми системно працюємо у цій темі, тому й не було довгих вагань, яку проблему хочемо вирішувати. Завдяки участі в Школі адвокації та партисипації від «Київського Діалогу» і Волинського Інституту Права ми змогли внести певні корективи у нашу ідею. А завдяки конкурсу, реалізувати її на практиці», – розповідає директор Годомицького ліцею, керівник громадської організації «Вікторія» Василь Шавук.

Щоб підвищити еко-свідомість мешканців вже згаданого села, в рамках проєкту було не лише облаштовано зони роздільного збору сміття, а й організовано ряд освітніх заходів. Зокрема, у вересні та жовтні відбулися тренінги для шкільної та учнівської молоді щодо важливості сортування сміття.

«Все це ми робили у інтерактивній формі. Тобто не лише розказували всім учасникам наших заходів важливу інформацію про охорону довкілля, а й давали їм можливість через рольові ігри долучитися до напрацювання місцевої еко-політики», – зазначає заступниця директора Годомицького ліцею з навчально-виховної роботи Оксана Попович.

Крім цього, у жовтні в Годомичах відбулася благодійна ярмарка, під час якої учні продавали зроблені власними руками солодощі. Шістдесят відсотків отриманих коштів вони віддали на реалізацію еко-інціатив у їх селі.

«Встановити контейнери для роздільного збору сміття – це дуже добре, але цього недостатньо для того, щоб люди ними належно користувалися. Саме тому, правильно, що команда активістів з Годомич поєднала, так би мовити, практичні кроки з освітніми заходами. За їх словами, місцеві мешканці переважно сортують сміття належним чином, а це означає, що вони не лише хочуть жити в чистій громаді, а й навчені маленьким, але важливим правилам, як це робити», – вважає керівниця Волинського Інституту Права Ірина  Гайдучик.

Важливо й те, що у Годомичах не планують зупинятися на досягнутому. Ще одною актуальною місцевою еко-проблемою є сезонне паління сухого очерету та трави на берегах річки Стир. Як зазначає Василь Шавук, нині саме над зміною такої ситуації міркують активісти ГО «Вікторія». Тому, сподіваємося, що невдовзі напишемо про ще одну їх успішну історію.

          Довідково:

Реалізація цієї ініціативи у Годомичах відбуласяя в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?