Новини

Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?

Ср, 01.12.21

Збільшення активності громадського сектору в екологічній тематиці – це тренд чи потреба часу? Відповіді різні, але факт є фактом: протягом останніх років зросла зацікавленість щодо проблем навколишнього середовища. Як приклад, серед п’ятьох проєктів, що у вересні – жовтні були реалізовані у волинських  територіальних громадах (ТГ) в рамках конкурсу українсько-німецької програми «Київський Діалог» та Волинського Інституту Права, три присвячено екологічній тематиці. Один із них – проєкт «Живи відповідально – сортуй сміття» у Годомичах.

Це село завдяки активним місцевим мешканцям, стало, так би мовити, еко-центром Колківської ТГ. Минулого року, тут було встановлено контейнери у трьох різних локаціях, а нині їх кількість зросла. Завдяки проєкту було закуплено 15 контейнерів. Таким чином нині в Годомичах вдалося облаштувати ще 5 зон із роздільного збору сміття. Це значно більше ніж в інших населених пунктах згаданої громади.

«Оскільки ми системно працюємо у цій темі, тому й не було довгих вагань, яку проблему хочемо вирішувати. Завдяки участі в Школі адвокації та партисипації від «Київського Діалогу» і Волинського Інституту Права ми змогли внести певні корективи у нашу ідею. А завдяки конкурсу, реалізувати її на практиці», – розповідає директор Годомицького ліцею, керівник громадської організації «Вікторія» Василь Шавук.

Щоб підвищити еко-свідомість мешканців вже згаданого села, в рамках проєкту було не лише облаштовано зони роздільного збору сміття, а й організовано ряд освітніх заходів. Зокрема, у вересні та жовтні відбулися тренінги для шкільної та учнівської молоді щодо важливості сортування сміття.

«Все це ми робили у інтерактивній формі. Тобто не лише розказували всім учасникам наших заходів важливу інформацію про охорону довкілля, а й давали їм можливість через рольові ігри долучитися до напрацювання місцевої еко-політики», – зазначає заступниця директора Годомицького ліцею з навчально-виховної роботи Оксана Попович.

Крім цього, у жовтні в Годомичах відбулася благодійна ярмарка, під час якої учні продавали зроблені власними руками солодощі. Шістдесят відсотків отриманих коштів вони віддали на реалізацію еко-інціатив у їх селі.

«Встановити контейнери для роздільного збору сміття – це дуже добре, але цього недостатньо для того, щоб люди ними належно користувалися. Саме тому, правильно, що команда активістів з Годомич поєднала, так би мовити, практичні кроки з освітніми заходами. За їх словами, місцеві мешканці переважно сортують сміття належним чином, а це означає, що вони не лише хочуть жити в чистій громаді, а й навчені маленьким, але важливим правилам, як це робити», – вважає керівниця Волинського Інституту Права Ірина  Гайдучик.

Важливо й те, що у Годомичах не планують зупинятися на досягнутому. Ще одною актуальною місцевою еко-проблемою є сезонне паління сухого очерету та трави на берегах річки Стир. Як зазначає Василь Шавук, нині саме над зміною такої ситуації міркують активісти ГО «Вікторія». Тому, сподіваємося, що невдовзі напишемо про ще одну їх успішну історію.

          Довідково:

Реалізація цієї ініціативи у Годомичах відбуласяя в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»
Пт, 24.03.23
Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»

Результат комплексних проєктів, які допомагають громадянам і громадам долати ті виклики, з якими ми усі зіткнулися внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб
Вт, 21.03.23
На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Литовезькій громаді провели фокус-групи для внутрішньо переміщених осіб і представників місцевої влади, щоб створити програму соціальної адаптації ВПО

ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі
Пт, 17.03.23
ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі

В межах програми допомоги внутрішньо переміщеним особам Волинський Інститут Права передав гуманітарну допомогу шелтеру в Володимирі

Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію
Чт, 16.03.23
Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію

Безоплатна юридична допомога внутрішньо переміщеному чоловіку з інвалідністю

Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців,  які мешкають у Рожищенській громаді
Чт, 16.03.23
Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців, які мешкають у Рожищенській громаді

Побутова техніка, ковдри, пледи, подушки, постіль, побутова хімія та гігієнічні набори — все це передав Волинський Інститут Права для ВПО, які мешкають у Рожищенській громаді.

Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор
Ср, 15.03.23
Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор

Волинський Інститут Права обрав три організації для того аби допомогти їхньому розвитку. За кожною із них закріпили професійного ментора, який допомагає втілити задумані ідеї в життя.

ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права
Вт, 14.03.23
ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права

Гуманітарної допомоги на понад 160 тисяч гривень передав Волинський Інститут Права для внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Горохівській громаді

“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині
Пн, 13.03.23
“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині

Історія 67-річної переселенки з Авдіївки, якій через війну довелося залишити все, що мала і переїхати з родиною на Волинь.