Новини
Чим запам’ятався Фестиваль думок у Луцьку?
Чт, 10.10.19Щодня у соціальних мережах можна спостерігати чимало обговорень на різну тематику, що хвилює волинян. Водночас, до дискусій, презентацій, круглих столів, які відбуваються в Луцьку чи інших містах області, долучається відносно мало охочих.
Саме тому, щоб стимулювати громаду спілкуватися на важливі теми в живому форматі, з ініціативи Волинського Інституту Права та Ресурсного центру ГУРТ було організовано перший Фестиваль думок у Луцьку. Захід відбувся в останню неділю вересня у Центральному парку імені Лесі України та зібрав більше 600 лучан і гостей міста.
Усі відвідувачі дійства могли долучитися до обговорень, які відбувалися у чотирьох дискусійних платформах. А саме: «Влада+громада=…», «Молодь та зміни», «Громада у смартфоні», «Соціальні проблеми та їх рішення».
«Теми обговорень визначалися не зі стелі. Вони були вибрані на основі он-лайн голосування у мережі Facebook. Таким чином усі відвідувачі Фестивалю думок у Луцьку мали змогу поговорити про екологічні проблеми, загрози децентралізації, питання трудової міграції, цифрової безпеки, відносини дітей та батьків, тощо. В цілому під час дійства відбулося 12 тематичних дискусій», - зазначила співорганізатор заходу, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Крім усіх бажаючих до дискусій долучилися й спеціально запрошені спікери. Мова йде про знаних та авторитетних у своїх сферах експертів з Волині та інших областей України (громадські діячі, представники влади, журналісти, науковці, бізнесмени, тощо). В цілому захід відвідало більше 600 лучан та гостей міста. Тому можемо сміливо назвати це дійство найбільш масштабним майданчиком обговорення важливих суспільних тем на Волині.
Також участь у Фестивалі думок взяли участь й представники грантових структур – міжнародного фонду «Відродження» та Програми розвитку ООН. Таким чином усі бажаючі могли розпитати у них про актуальні конкурси проектів та проконсультуватися щодо реалізації своїх ініціатив.
«Я вважаю, що на сьогоднішній день такі формати заходів про громадський активізм є дуже важливі. Зазвичай громадські активісти звикли працювати з комфортною аудиторією та людьми, які роками постійно ходять на їх заходи. Тому часто виникає розрив, коли здається що всі такі поінформовані та обізнані, а на практиці виходить зовсім не так. Подібні фестивалі допомагають поговорити нам з людьми, які рідко ходять на конференції, круглі столи. Тому, Фестивалю думок у Луцьку неймовірно важливий для розширення спільноти активних людей», - керівниця групи проектів Програми розвитку ООН з демократичного врядування Олена Урсу.
Крім дискусії усі відвідувачі Фестивалю думок у Луцьку могли взяти участь в тренінгах з енергоефективності, фінансової грамотності, розвитку молоді; побачити фотовиставку громадських лідерів та лідерок Волині та ярмарку громадських організацій.
«Вважаю, що ділитися думками – це одна з найкорисніших справ, бо це шлях до вирішення актуальних проблем. Ми часто ділимося думками, але рідко чуємо думки інших. Тут переважно зібратися ті, які несуть певні меседжи та готові чути, що кажуть інші. Радий, що вересень у нашому місті завершується таким крутим фестивалем і сподіваюся, що він не останній», - лучанин Леонід Баглай.
Тривав Фестиваль думок у Луцьку близько 5 годин та завершився флешмобом «Збери свою громаду».
ДОВІДКОВО
Організатори Фестивалю думок 2019 у м. Луцьк: Ресурсний центр ГУРТ у співпраці з Волинським Інститутом Права, Програмою розвитку ООН в Україні, Управлінням освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Департаментом сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради, Волинським осередком Федерації дебатів України, Молодіжним центром Волині, Луцьким осередком ВМГО «Фундація регіональних ініціатив». Фестиваль відбувся за підтримки Швеції, Чорноморського фонду регіонального співробітництва і Міністерства закордонних cправ Естонії.