Новини

Активісти та посадовці обговорили, як зараз розвивати волинські громади

Пн, 22.08.22

Обговорити актуальні проблеми розвитку громадянського суспільства, напрацювати ідеї заходів, обмінятися досвідом роботи в нових реаліях – такі завдання зустрічі активістів та посадовців волинських громад, що відбулася на початку серпня.

Щоб захід був максимально результативний, Волинський Інституту Права організував його у форматі світового кафе. Ця методологія передбачає можливість кожному присутньому висловитися із більшості заздалегідь запланованих тем.

Участь в зустрічі взяли представники Ковельської, Торчинської, Володимирської, Нововлинської, Луцької, Колківської, Шацької, Горохівської, Ківерцівської, Вишнівської громад.

«У кожного свій досвід роботи з моменту повномасштабного вторгнення. Тому, цей захід був хорошою можливістю розповісти про свої напрацювання. Також ми багато спілкувалися про те, як у цих не простих умовах працювати системно та які теми першочергово потребують залучення громадських активістів», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Водночас, не розмовою єдиною! Учасники світового кафе поділившись на групи напрацьовували ідеї для подальших ініціатив у громадах, які, у партнерстві з місцевою владою і бізнесом, сприятимуть вирішенню місцевих проблем.

«Також ми багато міркували про те, як у позитивні зміни на місцях залучити внутрішньо переміщених українців. Адже приїхало чимало експертних людей, які можуть внести якісне нове бачення у розвиток громад», – зазначає модератор зустрічі, керівник молодіжного центру «Нові крила» Павло Медина.

Хоча захід тривав близько восьми годин, але, як кажуть учасники світового кафе, все відбулося блискавично швидко.

«Зустріч видалась дуже насиченою: багато цікавих людей, важливих обговорень, конструктиву. Особливо цінним для мене було почути про нові підходи в активізації молоді», – ділиться своїми враженнями головна спеціалістка Відділу розвитку та інвестицій Горохівської міської ради Тетяна Янюк.

Схожі враження і у керівниці ГО «МолоДіжка» з Торчина Юлії Шклярук: «Я зарядилася потужним ресурсом. Неймовірні люди, неймовірні обговорення, неймовірні ідеї та неймовірне натхнення працювати далі».

До слова, хорошою можливість для реалізації напрацьованих ідей буде конкурс громадських ініціатив, який невдовзі оголосить Волинський Інституту Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED). Подати свої проєкти на розгляд конкурсної комісії зможуть не лише учасники світового кафе, а всі зацікавлені громадські організації області.

Довідково:

Світове кафе відбулося в межах  проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права  за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО
Вт, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО
Чт, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами
Вт, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості
Пт, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію
Ср, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Як хліб об’єднує жителів Голобської громади
Пн, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням
Пн, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом
Нд, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош