Новини

Які екологічні проблеми турбують мешканців Голобської громади?

Вт, 10.11.20

Забруднення, води і повітря через роботу сільськогосподарських підприємств, зменшення рівня ґрунтових вод, не налагоджений вивіз сміття – це найактуальніші екологічні проблеми, які турбують мешканців Голобської громади. Саме про них вони найчастіше згадували під час обговорення актуальних місцевих проблем навколишнього середовища, що відбулося наприкінці жовтня у селищі Голоби та селах Радошин, Майдан, Поповичі.

Такі заходи були організовані Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля».

Думаємо, що серед читачів цієї публікації точно знайдуться ті, які скажуть – Немає більш про що дійсно важливе поговорити? Але…

«Так склалося, що в Україні часто обговорюють  економічні, соціальні, політичні проблеми, а  питання екології лишаються на другому плані. Водночас, наша держава перебуває на грані екологічної катастрофи. Ми живемо на пороховій бочці. Якщо нічого не робити, то прийде час, коли ми не зможемо ні чистої води випити, ні  вдихнути свіжого повітря. Українці вмирають не від злиднів, а від хвороб, що на пряму пов’язано зі станом навколишнього середовища. Тому, бути осторонь екологічних проблем не можна», – зазначає експертка з питань екології, модератора вищезгаданих заходів Інна Войло.

Які ж екологічні проблеми турбують мешканців Голобської ОТГ? Насамперед учасники обговорень акцентували увагу на забрудненні повітря, води та ґрунтів, що пов’язано з використанням хімікатів  у сільському господарстві. За їх словами, коли відбувається обробка полів, то це впливає на якість повітря: дихати важко, люди страждають на алергію та загострення інших хвороб.

Чимало мешканців громади нарікало й на те, що постійно знижується рівень ґрунтових води: мілішають річки та колодязі, пересихають болота. Місцеві посадовці неодноразово вивчали це питання, щоб зрозуміти чи не впливають на таку ситуацію локальні фактори та прийшли до думки, що визначальним чинником є зміна кліматичних умов. Врешті-решт, рівень зниження ґрунтових вод є характерним для всієї Волині і не лише.

Учасники обговорень також згадували й про те, що на окремих територіях  ОТГ у теплу пору розростаються борщівник та амброзія. Контакт з цими рослинами може бути небезпечним для життя. Тому, на думку людей, потрібно приймати міри, щоб унеможливити проростання таких рослин.

Цікаво, що найбільша дискусія виникла щодо теми поводження із побутовими відходами. Зокрема, мова йшла і про стихійні сміттєзвалища; і про спалювання трави і листя (хоча з кожним роком все ж фіксується зменшення таких фактів); і про відсутність централізованого вивозу побутових відходів у більшості населених пунктів громади. Щодо останнього, то люди відмовляються платити за такі послуги, адже не хочуть витрачати свої кошти на це. Хоча ціна за вивіз побутових відходів у цій ОТГ досить низька.

«Як на мене, така ситуація пов’язана з відсутністю екологічної культури. Тобто, люди часто не розуміють чому вони повинні платити за вивіз сміття, адже набагато легше і дешевше просто спалити його. «Так робили наші дідусі і бабусі, наші батьки, так роблять наші сусіди. Для чого придумувати велосипед?» – пояснюють люди. Водночас мало хто знає і задумується про шкоду такого способу утилізації», – каже Інна Войло.

Зауважимо, що мешканці громади досить активно долучилися до обговорення  –багато запитували та щиро ділилися своїми думками. Але що далі? «Говорили, балакали – сіли та й заплакали?»

Ніт.

«Коли пацієнт звертається до лікаря з певними наріканнями, то він спершу вислуховує хворого, а згодом виписує протокол лікування. Ми працюємо за схожою схемою. Послухали, що турбує людей, а далі систематизуємо почуте в аналітичний звіт та невдовзі обговоримо його з мешканцями громади. Найактивніші з них, разом із місцевими посадовцями, увійдуть до складу робочої групи, яка напрацює конкретні рекомендації щодо вирішення тих чи інших еко проблем. Їх напрацювання будуть внесенні до чинної Стратегії розвитку Голобської ОТГ, що допоможе  в майбутньому точковіше працювати у напрямку охорони довкілля», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Проєкт «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля» реалізовується Волинським Інститутом Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках компоненту проекту EU4USosiet.

Новини

Які екологічні проблеми турбують мешканців Голобської громади?
Вт, 10.11.20
Які екологічні проблеми турбують мешканців Голобської громади?

Забруднення, води і повітря через роботу сільськогосподарських підприємств, зменшення рівня ґрунтових вод, не налагоджений вивіз сміття – це найактуальніші екологічні проблеми, які турбують мешканців Голобської громади

В Копачівській громаді з’явиться Статут
Пн, 02.11.20
В Копачівській громаді з’явиться Статут

В Копачівській ОТГ почали розробку Статуту громади

У Рожищі почали фінансувати місцеві ініціативи мешканців
Пн, 02.11.20
У Рожищі почали фінансувати місцеві ініціативи мешканців

2020 рік добігає кінця і Рожищенська міська рада може похизуватися новими досягненнями

Волинські ОТГ дослідили на предмет ефективності співпраці влади і громади в умовах карантину
Пт, 30.10.20
Волинські ОТГ дослідили на предмет ефективності співпраці влади і громади в умовах карантину

Коронавірус – слово, яке змусило усіх нас жити по-новому. Мова йде не лише про маски, антисептики, дистанцію, а й про зміну підходів управління та комунікації у різних сферах людської активності. Не виняток – місцеве самоврядування.

Як у волинських громадах вчителі, батьки та учні долучаються до покращення шкільного життя
Ср, 21.10.20
Як у волинських громадах вчителі, батьки та учні долучаються до покращення шкільного життя

В понеділок, 19 жовтня, у Павлівці та Торчині відбулася презентація результатів опитувань батьків, учнів та вчителів щодо різних сторін освітнього процесу.

Волинський досвід запобігання корупції або історія однієї громади
Вт, 20.10.20
Волинський досвід запобігання корупції або історія однієї громади

Чи високий рівень корупції на Волині в порівнянні з іншими областями?

У волинських громадах працюють над “узаконенням відносин” влади та мешканців
Нд, 04.10.20
У волинських громадах працюють над “узаконенням відносин” влади та мешканців

Триває реалізація проєкту Волинського Інституту Права «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді».

Як у Торчинській громаді будують далекоглядні плани на розвиток освіти
Вт, 29.09.20
Як у Торчинській громаді будують далекоглядні плани на розвиток освіти

Один з основних напрямів роботи Волинського Інституту Права (ВІП) – сприяння розвитку місцевих об'єднаних територіальних громад.