Новини
Як зблизити переселену молодь з її волинськими однолітками? Колківський досвід
Ср, 27.07.22У кожній волинській громаді сьогодні мешкають вимушено переміщені українці. За різними оцінками від 30 до 50 відсотків з них лишаться проживати тут на довгий час або постійно. Тому, для комфортнішого життя переселенців і місцевих жителів, неймовірно важливо інтегрувати ВПО в життя тих населених пунктів, де вони нині опинилися.
Саме така мета і була у проєкту громадської організації «Вікторія», що реалізовувався у Колківській громаді протягом травня – червня цього року. Фінансова підтримка для здійснення запланованого була надана в межах конкурсу ініціатив від Волинського Інституту Права та Національного фонду на підтримку демократії (NED).
«У нашу громаду приїхало чимало студентів і школярів з числа переселенців. Всі вони приїжджають і не знають, що далі робити. Я вже не кажу про соціалізацію чи інтеграцію, їм просто не було з ким поспілкуватися. Тому ми вирішили допомогти цій молоді і організувати заходи, де б вони могли познайомитися з своїми однолітками та краще пізнати нашу громаду», – каже керівниця проєкту Оксана Попович.
Так, завдяки цій ініціативі було організовано арт-терапевтичні заняття, екскурсію до музею історії та місцевого театру, еко-акцію, неформальну зустріч з місцевими посадовцями. Окрім ВПО участь в цих заходах брала й місцева молодь. Таким чином, як і планувалося, проєкт став майданчиком для спілкування, кращого розуміння одне одного, обміну корисною інформацією та сприяв руйнуванню різноманітних стереотипів.
«Я брала участь у майстер-класі з розпису посуду, відвідувала театр в Колках і долучилася до екологічної акції. Рада, що ці заходи в громаді відбулися. Завдяки їм я познайомилася з однолітками. Ми і зараз спілкуємося», – ділиться своїми враженнями Юлія Градиська. Вона приїхала до Колківської громади з Харкова.
Дівчина додає, що крім спілкування, проєкт дав їм можливість більше дізнатися про те, що любить. Адже давно цікавиться малюванням і театром.
«На правду, ми досягнули хороших результатів. Нам дійсно вдалося налагодити спілкування місцевої молоді і переселенців. Важливо й те, що на початку реалізації цієї ініціативи вимушено переселена молодь, яка долучалася до заходів, відчувала себе переляканою і трималися осторонь. На момент завершення проєкту було видно реальні зміни – діти посміхалися, активно спілкувалися» – зазначає Оксана Попович.
А ще, реалізовані заходи об’єднали місцевих жителів. Адже до їх організації долучилися різноманітні організації та інституції: місцеві органи влади, навчальні заклади, волонтери, митці та краєзнавці. Вони з радістю йшли на контакт для того, щоб допомогти втіленню хорошої та правильної ідеї.
Довідково: Презентовані проєкти були підтримані в рамках ініціативи «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).