Новини

Як зблизити переселену молодь з її волинськими однолітками? Колківський досвід

Ср, 27.07.22

У кожній волинській громаді сьогодні мешкають вимушено переміщені українці. За різними оцінками від 30 до 50 відсотків з них лишаться проживати тут на довгий час або постійно. Тому, для комфортнішого життя переселенців і місцевих жителів, неймовірно важливо інтегрувати ВПО в життя тих населених пунктів, де вони нині опинилися.

Саме така мета і була у проєкту громадської організації «Вікторія», що реалізовувався у Колківській громаді протягом травня – червня цього року. Фінансова підтримка для здійснення запланованого була надана в межах конкурсу ініціатив від Волинського Інституту Права та Національного фонду на підтримку демократії (NED).

«У нашу громаду приїхало чимало студентів і школярів з числа переселенців. Всі вони приїжджають і не знають, що далі робити. Я вже не кажу про соціалізацію чи інтеграцію, їм просто не було з ким поспілкуватися. Тому ми вирішили допомогти цій молоді і організувати заходи, де б вони могли познайомитися з своїми однолітками та краще пізнати нашу громаду», – каже керівниця проєкту Оксана Попович.

Так, завдяки цій ініціативі було організовано арт-терапевтичні заняття, екскурсію до музею історії та місцевого театру, еко-акцію, неформальну зустріч з місцевими посадовцями. Окрім ВПО участь в цих заходах брала й місцева молодь. Таким чином, як і планувалося, проєкт став майданчиком для спілкування, кращого розуміння одне одного, обміну корисною інформацією та сприяв руйнуванню різноманітних стереотипів.

«Я брала участь у майстер-класі з розпису посуду, відвідувала театр в Колках і долучилася до екологічної акції. Рада, що ці заходи в громаді відбулися. Завдяки їм я познайомилася з однолітками. Ми і зараз спілкуємося», – ділиться своїми враженнями Юлія Градиська. Вона приїхала до Колківської громади з Харкова.

Дівчина додає, що крім спілкування, проєкт дав їм можливість більше дізнатися про те, що любить. Адже давно цікавиться малюванням і театром.

«На правду, ми досягнули хороших результатів. Нам дійсно вдалося налагодити спілкування місцевої молоді і переселенців. Важливо й те, що на початку реалізації цієї ініціативи вимушено переселена молодь, яка долучалася до заходів, відчувала себе переляканою і трималися осторонь. На момент завершення проєкту було видно реальні зміни – діти посміхалися, активно спілкувалися» – зазначає Оксана Попович.

А ще, реалізовані заходи об’єднали місцевих жителів. Адже до їх організації долучилися різноманітні організації та інституції: місцеві органи влади, навчальні заклади, волонтери, митці та краєзнавці. Вони з радістю йшли на контакт для того, щоб допомогти втіленню хорошої та правильної ідеї.

Довідково: Презентовані проєкти були підтримані в рамках ініціативи «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО
Вт, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО
Чт, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами
Вт, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості
Пт, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію
Ср, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Як хліб об’єднує жителів Голобської громади
Пн, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням
Пн, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом
Нд, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош