Новини

Як в Голобах борються з поліетиленом

Вт, 23.11.21

Чотири дні  «Школи адвокації та партисипації», понад 25 її учасників, конкурс міні грантів, п’ять команд-переможниць і стільки ж реалізованих ідей – така коротка статистика проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах». Ця ініціатива на Волині реалізовувалася у червні – листопаді цього року в рамках українсько-німецької програми «Київський Діалог». Водночас, важлива не кількість, а і якість. Саме тому, ми вирішили написати серію публікацій про п’ять історій успіху цього проєкту. І першою такою ластівкою стає команда з Голоб.

Тема, яку команда посадовців та активістів з цієї громади обрали для роботи –екологія. Такий вибір зумовлений тим, що над вирішення проблем довкілля тут працюють системно і не перший рік. Раніше в Голобах вже були організовані екологічні майстер-класи для вчителів, щоб вони могли отримані знання в ігровій формі донести до своїх учнів; відбувалися заходи, під час яких вимірювалася кількість нітратів в овочах та фруктах; облаштовано еко-сквер;  напрацьовані та  затверджені зміни до Стратегії розвитку громади на 2016 - 2026 роки у сфері охорони довкілля.

«Якщо з темою нам все було зрозуміло, то з самою ідеєю було складніше. Спочатку ми ставили перед собою дуже глобальні цілі і не могли зрозуміти, як їх ефективно досягнути. Завдяки «Школі адвокації та партисипації», яку організував Волинський Інститут Права в рамках проєкту «Київського Діалогу», ми навчилися краще розуміти суть проблеми і дробити її на менші проблемки. Значна частка сміття, яке продукується, – поліетилен. Щоб зменшити його використання, ми вирішили мотивувати людей більше використовувати еко-торбинки. Раді, що наша ідея була підтримана», – розповідає представник  ГО «Центр сімейної культури» Ніфонт Омельчук.

Щоб досягнути поставленої цілі, було придбано швейну машинку, оголошено серед мешканців громади про збір матеріалу (тканина, вживаний одяг, використані штори чи скатертини) та організовано майстер-класи для дітей і дорослих з пошиття еко-торбинок. Також в Голобах відбувся тренінг для підприємців, під час якого йшлося про особливості закону, що забороняє продаж пластикових пакетів з 2022-го року, та про правила благоустрою, затверджені в цій територіальній громаді. Фінальним публічним заходом ініціатив голобської команди була ярмарка «Дай друге життя речам».

«Ми хотіли показати всім зацікавленим, що пластик, поліетилен,  вживаний одяг чи інші матеріали, які викидають на смітник, можна використовувати й по-іншому. Екоторбини, килимки, предмети для дизайну, сувеніри – ось таким може бути друге життя багатьох речей. Важливо лише захотіти цього і не лінуватися», – зазначає проєктна менеджерка Голобської селищної ради Юлія Франчук.

Участь у всіх згаданих заходах брало чимало мешканців громади. За рахунок чого вдалося цього досягнути?

«Все це з трьох причин. По-перше, залученість до проєкту місцевих лідерів думок: вчителі, директори шкіл, священик, посадовці. По-друге, хороше інформування. А по-третє, системна робота в цьому напрямку. Тема на слуху і з кожним еко-заходом стає все більше людей, яким не байдужі проблеми довкілля», – вважає Ірина Гайдучик, керівниця Волинського Інституту Права, що став партнером в реалізації проєкту «Київського Діалогу» в нашій області.

Найважливіший ефект від ініціативи голобської команди, що еко-торбинки поступово таки витісняють поліетилен. Зокрема, вони стають модними в користуванні, а  в магазинах зріс їх асортимент.

Активісти та посадовці громади не збираються зупинятися на досягнутому. Придбану в рамках проєкту швейну машинку й надалі будуть використовувати для пошиття еко-торбинок. Допомагатимуть у цьому швачки-волонтерки та школярі. Куди все це будуть дівати? Частину хочуть дарувати місцевим мешканцям, а решту продавати. Тим паче місцеві підприємці вже зацікавилися купівлею такої продукції.

Довідково:

Реалізація цієї ініціативи у Голобській громаді відбуласяя в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь
Ср, 31.05.23
Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь

Ми продовжуємо розповідати вам про успіхи наших чудових ґрантерів. Цього разу історія про Ковель та ГО «Велика Ідея». В рамках конкурсу малих адвокаційних ґрантів Волинський Інститут Права підтримав проєкт цієї громадської організації.

«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик
Вт, 30.05.23
«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик

Об’єднати зусилля, скоординувати дії і накреслити обриси нашого майбутнього. Така мета Форуму громадянського суспільства "Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України", який нині триває у Києві.

Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її
Пт, 19.05.23
Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її

Волинським активістам розказали, як зробити свою громадську організацію успішною

Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська
Ср, 17.05.23
Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська

Історія перерестворення молодіжно ради в Нововолинську. Завдяки адвокаційному гранту від Волинського Інституту Права вдалося не лише прокачати дорадчий орган, а й покращити програму розвитку молоді в громаді

Інтеграція українців в нові громади
Пт, 12.05.23
Інтеграція українців в нові громади

Як допомогти в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики
Пт, 05.05.23
У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики

Як у Торчинській громаді з ініціативи громадського сектору вдалося напрацювати та прийняти Програму розвитку молодіжної політики

Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади
Ср, 26.04.23
Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади

У Колківській громаді створили молодіжну раду. Завдяки зусиллям місцевих активістів, ініціативній молоді та конкурсу адвокаційних грантів від Волинського Інституту Права вдалося втілити цей задум за лічені місяці.

Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства
Ср, 26.04.23
Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства

Представники влади, бізнесу, медіа, громадського сектору та внутрішньо переміщені особи зібралися на одному майданчику, щоб спільно напрацювати ідеї та рішення, які допоможуть розвитку громадянського суспільства в Волинській області.