Новини

Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід

Ср, 24.11.21

Продовжуємо серію матеріалів про ініціативи, що були реалізовані у нашій області в рамках конкурсу українсько-німецької програми «Київський Діалог» та Волинського Інституту Права. І якщо в попередній публікації йшлося про Голоби, то в цій хочемо розповісти вам про «Профорієнтаційний кемпінг OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ» у Торчині.

Близько року тому, в цій громаді була створена молодіжна рада, а з березня 2021-го почала свої роботу місцева громадська організація «МолоДіжка». І хоча вони мають відносно мало досвіду, але вмотивовані і горять бажанням позитивних змін. Тому проєкт, з яким посадовці та громадські активісти цієї ТГ вирішили податися на конкурс міні-гранів, стосувався молодіжної тематики. Першочергова ідея, яка була в торчинської команди – це створення молодіжного простору. Але чотириденна «Школа адвокації та партисипації» від «Київського Діалогу» та «Волинського Інституту Права», що відбулася у липні цього року, внесла свої корективи.

«Завдяки тренінгам і фаховим порадам експертів ми навчилися краще визначати актуальні суспільні проблеми, дробити великі цілі на менші, співставляти наші наміри з потребами людей, для яких працюємо. Саме «Школа адвокації та партисипації» дала нам розуміння, що приміщення поки не найважливіше. Це – довгострокова ціль. Головне, щоб молоді було для чого збиратися. Ми довго думали, чим би зацікавити їх і вирішили, що тема профорієнтації – те, що треба», – ділиться спогадами спеціалістка Торчинської селищної ради Алла Ревуцька.

Ця ідея була підтримана на конкурсі міні-грантів, а далі у вересні почалася її реалізація. Спочатку, щоб розуміти від чого відштовхуватися, відбувся моніторинг проблем молодіжної профорієнтації. А далі був перший проєктний публічний захід – психологічний тренінг «Як знайти та реалізувати себе», під час якого йшлося про боротьбу з стереотипами; про любов до себе; про слабкі і сильні сторони; про мотивацію. Частково продовжилася ця тема під час ще одного заходу – зустрічі з головою Асоціації молодіжних працівників України Захаром Ткачуком

.

«Які критерії оцінки працівників? Чому важливі не лише знання і навики? Як різні професії можуть бути пов’язані між собою? Де учням шукати можливості для розвитку? Про все це спікер не лише цікаво розказував, а й використовував багато інтерактивну.  Сказати, що присутнім захід сподобався – це нічого не сказати», – розповідається керівниця ГО «МолоДіжка», – Юлія Шклярук.

З кожним заходом кількість зацікавленої молоді зростала і найбільше їх зібралося 9 жовтня під час профорієнтаційного кемпінгу «OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ». Цього дня сім спікерів розповіли про особливості тих професій, які представляють. Це: графічний дизайн, IT сфера, музика, SMM, освіта, б'юті сфера. Також участь в події взяли представники Луцької філії Волинського обласного центру зайнятості. Вони провели рольову гру, яка допомогла краще зрозуміти, що ж таке співбесіда. Завершився кемпінг музичним акустичним вечором.

«Цим проєктом його виконавці хотіли не лише допомогти школярам у виборі майбутньої професії, а й  привернути увагу до роботи молодіжної ради та громадської організації «МолоДіжка». Активне залучення торчинської молоді до цього проєкту показує, що задумане вдалося», – вважає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Надалі, організатори кемпінгу планують щомісяця проводити зустрічі для молоді з представниками різних професій. Адже на такі заходи є запит, а це  означає, що торчинська команда громадських активістів та посадовців йде правильним шляхом.

Довідково:

Реалізація цієї ініціативи у Голобській громаді відбуласяя в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?