Новини

Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід

Ср, 24.11.21

Продовжуємо серію матеріалів про ініціативи, що були реалізовані у нашій області в рамках конкурсу українсько-німецької програми «Київський Діалог» та Волинського Інституту Права. І якщо в попередній публікації йшлося про Голоби, то в цій хочемо розповісти вам про «Профорієнтаційний кемпінг OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ» у Торчині.

Близько року тому, в цій громаді була створена молодіжна рада, а з березня 2021-го почала свої роботу місцева громадська організація «МолоДіжка». І хоча вони мають відносно мало досвіду, але вмотивовані і горять бажанням позитивних змін. Тому проєкт, з яким посадовці та громадські активісти цієї ТГ вирішили податися на конкурс міні-гранів, стосувався молодіжної тематики. Першочергова ідея, яка була в торчинської команди – це створення молодіжного простору. Але чотириденна «Школа адвокації та партисипації» від «Київського Діалогу» та «Волинського Інституту Права», що відбулася у липні цього року, внесла свої корективи.

«Завдяки тренінгам і фаховим порадам експертів ми навчилися краще визначати актуальні суспільні проблеми, дробити великі цілі на менші, співставляти наші наміри з потребами людей, для яких працюємо. Саме «Школа адвокації та партисипації» дала нам розуміння, що приміщення поки не найважливіше. Це – довгострокова ціль. Головне, щоб молоді було для чого збиратися. Ми довго думали, чим би зацікавити їх і вирішили, що тема профорієнтації – те, що треба», – ділиться спогадами спеціалістка Торчинської селищної ради Алла Ревуцька.

Ця ідея була підтримана на конкурсі міні-грантів, а далі у вересні почалася її реалізація. Спочатку, щоб розуміти від чого відштовхуватися, відбувся моніторинг проблем молодіжної профорієнтації. А далі був перший проєктний публічний захід – психологічний тренінг «Як знайти та реалізувати себе», під час якого йшлося про боротьбу з стереотипами; про любов до себе; про слабкі і сильні сторони; про мотивацію. Частково продовжилася ця тема під час ще одного заходу – зустрічі з головою Асоціації молодіжних працівників України Захаром Ткачуком

.

«Які критерії оцінки працівників? Чому важливі не лише знання і навики? Як різні професії можуть бути пов’язані між собою? Де учням шукати можливості для розвитку? Про все це спікер не лише цікаво розказував, а й використовував багато інтерактивну.  Сказати, що присутнім захід сподобався – це нічого не сказати», – розповідається керівниця ГО «МолоДіжка», – Юлія Шклярук.

З кожним заходом кількість зацікавленої молоді зростала і найбільше їх зібралося 9 жовтня під час профорієнтаційного кемпінгу «OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ». Цього дня сім спікерів розповіли про особливості тих професій, які представляють. Це: графічний дизайн, IT сфера, музика, SMM, освіта, б'юті сфера. Також участь в події взяли представники Луцької філії Волинського обласного центру зайнятості. Вони провели рольову гру, яка допомогла краще зрозуміти, що ж таке співбесіда. Завершився кемпінг музичним акустичним вечором.

«Цим проєктом його виконавці хотіли не лише допомогти школярам у виборі майбутньої професії, а й  привернути увагу до роботи молодіжної ради та громадської організації «МолоДіжка». Активне залучення торчинської молоді до цього проєкту показує, що задумане вдалося», – вважає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Надалі, організатори кемпінгу планують щомісяця проводити зустрічі для молоді з представниками різних професій. Адже на такі заходи є запит, а це  означає, що торчинська команда громадських активістів та посадовців йде правильним шляхом.

Довідково:

Реалізація цієї ініціативи у Голобській громаді відбуласяя в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Про маленькі кроки Шацької громади для досягнення великої мети
Пт, 03.12.21
Про маленькі кроки Шацької громади для досягнення великої мети

У вересні - жовтні в Шацькій громаді було реалізовано проєкт «Відсортуй сміття – подаруй майбуття»

Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху
Чт, 02.12.21
Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху

Про проєкт «Дорога безпечного життя»

Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?
Ср, 01.12.21
Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?

Про реалізацію проєкту «Живи відповідально – сортуй сміття»

Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід
Ср, 24.11.21
Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід

Про проєкт «Профорієнтаційний кемпінг OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ» у Торчинській громаді

Як в Голобах борються з поліетиленом
Вт, 23.11.21
Як в Голобах борються з поліетиленом

Про історію успіху охорони довкілля в Голобскій громади

У Смідинській громаді взялися за системне вирішення еко-проблем
Пн, 22.11.21
У Смідинській громаді взялися за системне вирішення еко-проблем

У Смідині напрацьовую зміни до Стратегії розвитку громади

Як волинські депутати та посадовці стали кращою версією себе
Пн, 15.11.21
Як волинські депутати та посадовці стали кращою версією себе

В Любешівській та Рожищенській громадах відбулися тренінги про взаємодія з населенням

В Любешівській громаді напрацьовують важливий для розвитку освіти документ
Пт, 12.11.21
В Любешівській громаді напрацьовують важливий для розвитку освіти документ

У жовтні розпочалася робота над Планом розвитку системи освіти Любешівської територіальної громади (ТГ) на 2022 – 2025 роки.