Новини
- Головна
- Новини
- Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»
Пт, 21.03.25У середу, 19 березня, у селі Воєгоща Камінь-Каширської громади відбувся тренінг «Я можу впливати». Участь у навчанні взяли 14 учасників та учасниць.
У Воєгощі живе близько двох тисяч людей. Наразі це одне з найактивніших сіл громади. Жителі тут самоорганізовуються та спільно роблять корисні справи, аби покращувати простір навкого себе. До прикладу, декілька років тому жителі зініціювали очищення місцевого ставка, а згодом самі встановили водяний млин, аби ставок наповнювався водою. Все це роблять у співпраці зі старостою та з керівництвом громади.
Для того, аби розвивати цю співпрацю, важливо поповнювати знання та ознайомлюватись із новими можливостями, які, зокрема, дають інструменти участі. Саме це й було головною метою навчання.
Тренер, керівник громадянської мережі ОПОРА в Рівненській області Андрій Токарський, розпочав із теорії та провів короткий лікбез, як працює місцеве самоврядування. Розглянули також бюджетні питання: як і коли формується бюджет громади, як він наповнюється.
«У кожній громаді є свої особливості. Розуміючи їх, ми можемо вклинитись у процес прийняття рішень у правильний момент та запропонувати свою ідею. Для цього потрібно розуміти, до прикладу, як формується бюджетний цикл та хто за що відповідає у громаді», – зауважив тренер Андрій Токарський.
Опісля навчального компоненту учасники та учасниці взялися за практику. Спільно вони визначали головний перелік проблем, які існують у громаді, а тоді розбирали кожну з них за методом «дерева проблем», з’ясовуючи їхні першопричини.
Такий метод дозволяє змінити фокус та не просто критикувати, а й шукати рішення проблем.
За підсумками тренінгу учасники погодились, що працювати над покращенням владно-громадської співпраці треба на різних рівнях.
«Вважаю, що хороші справи, які відбуваються у одному селі, впливають не лише на жителів цього населеного пункту. Адже жителі іншого села бачать, що у сусідів щось хороше відбувається, і починають робити й собі. Це додаткова мотивація», – поділився учасник тренінгу Ростислав Неофітний.
Наступного тижня у громаді в рамках цього ж проєкту відбудеться ще один тренінг на тему створення органів самоорганізації населення.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».