Новини

Презентували п’ять громадських проєктів, які цієї осені реалізуються у волинських громадах

Вт, 31.08.21

Профорієнтаційні заходи, екологічні ініціативи, навчання для підвищення безпеки на дорогах – все це чекає на мешканців п’яти волинських громад вже цієї осені. Мова йде про проєкти, що були підтримані в рамках Конкурсу малих грантів від українсько-німецької програми «Київський діалог». Їх презентація відбулася у середу, 25 серпня, у Луцьку.

«Все почалося з того, що команди шести волинських громад були відібрані до участі в Школі адвокації та партисипації, яка тривала чотири дні липня. Це навчання допомогло їм покращити знання у сфері реалізації адвокаційних кампаній, основ комунікації та використання інструментів громадської участі. А далі власне був Конкурс, за результатами якого відібрано п’ять з семи поданих учасниками Школи проєктів. Всі вони будуть реалізовані протягом вересня – жовтня цього року», – зазначає керівниця громадської організації Волинський Інститут Права Ірина Гайдучик.

Про які ж ініціативи йде мова?

«Профорієнтаційний кемпінг OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ» від ГО «МолоДіжка»

Ініціатива передбачає організацію профорієнтаційних заходів у Торчинській громаді. Зокрема, серії тренінгів та майстер-класів для шкільної молоді, які допоможуть їм краще зрозуміти сфери майбутньої професійної самореалізації та дадуть знання про ринок праці, актуальні професії і їх основні характеристики.

 «Дорога безпечного життя» від ГО «Школа безпеки та виживання дітей «ТИВЕР»

В рамках цього проєкту у Ківерцівській громаді відбудуться тренінги з безпеки дорожнього руху для вчителів предмету основи здоров’я, майбутніх водіїв та спільноти велосипедистів. Також буде розроблено проєкт рішення Про підвищення безпеки дорожнього руху в населених пунктах громади та реалізована лобіська кампанія для його прийняття місцевою радою.

«Живи відповідально – сортуй сміття» від ГО «Вікторія»

Завдяки цій ініціативі у селі Годомичі (Колківська громада) планується організувати толоки та флешмоби, тренінги, акції щодо важливості сортування сміття. А також передбачається закупити та встановити 5 сортувальних станцій і створити фонд «Довкілля», який збиратиме кошти на екоініціативи.

«Екоторбинка і я – чиста громада моя» від ГО «Центр сімейної культури»

Проєкт має на меті зменшення використання поліетиленових пакетів у Голобській громаді, завдяки облаштуванню постійно діючої майстерні для пошиття екоторбинок. Їх планується поширювати у місцеві магазини для продажу. Також в рамках ініціативи будуть організовані різноманітні заходи, які популяризуватимуть екосвідомість.

«Відсортуй сміття – подаруй майбуття» від ГО «Еколого-культурне об’єднання «Буг»

Продовжуємо екологічну тематику. Під час реалізації цієї ініціативи планується розробити зміни до Програми поводження з твердо-паливними відходами у Шацькій громаді та винести це питання за затвердження селищною радою. Також в рамках проєкту відбудуться різноманітні інформаційно-освітні заходи та форум «Взаємодія влади, бізнесу та громадськості у вирішені проблеми накопичення сміття на території громади». Крім цього, передбачено створити екокуточок із інформаційно-навчальними стендами, вуличними меблями та екологічним муралом.

«Вся наша робота, в тому числі і Конкурс, – це поштовх для тих ініціатив, які дуже хочуть з чогось розпочати, в них є прагнення, ідеї, але немає потрібного досвіду і розуміння від чого відштовхнутися. Таким чином, ми, допомагаючи їм, стаємо каталізатором для розвитку громад», – зазначає спеціалістка з комунікації Програми «Київський діалог» Марта Гуріна.

Довідково:

Реалізація згаданих порєктів відбувається в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Громадські організації, щоб уникнути штрафу, прочитайте цю інформацію
Пн, 20.09.21
Громадські організації, щоб уникнути штрафу, прочитайте цю інформацію

Як активні мешканці Луцького району стали кращою версією себе
Пн, 13.09.21
Як активні мешканці Луцького району стали кращою версією себе

Читайте більше про адвокаційне навчання для активістів Луцького району

Презентували п’ять громадських проєктів, які цієї осені реалізуються у волинських громадах
Вт, 31.08.21
Презентували п’ять громадських проєктів, які цієї осені реалізуються у волинських громадах

Профорієнтаційні заходи, екологічні ініціативи, навчання для підвищення безпеки на дорогах – все це чекає на мешканців п’яти волинських громад вже цієї осені

Еко-літо у волинському селі: «Здається, що  грибна поляна, а це – мусор лежить»
Ср, 25.08.21
Еко-літо у волинському селі: «Здається, що грибна поляна, а це – мусор лежить»

У п’ятницю, 20 серпня, у селі Поповичі відбулася акція «Еко-літо 2021»

На Волині досліджують стан розвитку громадянського суспільства
Пт, 20.08.21
На Волині досліджують стан розвитку громадянського суспільства

У Луцьку відбулися фокус-групові дослідження розвитку громадянського суспільства Волині

Як бідкатися, щоб влада не розводила руками?
Вт, 27.07.21
Як бідкатися, щоб влада не розводила руками?

В цій публікації ми розкажемо про декілька дієвих інструментів адвокаційних кампаній, які привертають увагу

«Еко-літо 2021» у Голобській громаді: як це було
Пт, 16.07.21
«Еко-літо 2021» у Голобській громаді: як це було

Корисна справа, багато важливої інформації та море вражень – саме таким запам’ятається «Еко-літо 2021» для його учасників

Поговоримо про фундамент або як правильно визначити проблему громадської ініціативи
Чт, 08.07.21
Поговоримо про фундамент або як правильно визначити проблему громадської ініціативи

У цьому матеріалі ми розкажемо про те, як правильно визначити проблему громадської ініціативи.