Новини

Презентували п’ять громадських проєктів, які цієї осені реалізуються у волинських громадах

Вт, 31.08.21

Профорієнтаційні заходи, екологічні ініціативи, навчання для підвищення безпеки на дорогах – все це чекає на мешканців п’яти волинських громад вже цієї осені. Мова йде про проєкти, що були підтримані в рамках Конкурсу малих грантів від українсько-німецької програми «Київський діалог». Їх презентація відбулася у середу, 25 серпня, у Луцьку.

«Все почалося з того, що команди шести волинських громад були відібрані до участі в Школі адвокації та партисипації, яка тривала чотири дні липня. Це навчання допомогло їм покращити знання у сфері реалізації адвокаційних кампаній, основ комунікації та використання інструментів громадської участі. А далі власне був Конкурс, за результатами якого відібрано п’ять з семи поданих учасниками Школи проєктів. Всі вони будуть реалізовані протягом вересня – жовтня цього року», – зазначає керівниця громадської організації Волинський Інститут Права Ірина Гайдучик.

Про які ж ініціативи йде мова?

«Профорієнтаційний кемпінг OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ» від ГО «МолоДіжка»

Ініціатива передбачає організацію профорієнтаційних заходів у Торчинській громаді. Зокрема, серії тренінгів та майстер-класів для шкільної молоді, які допоможуть їм краще зрозуміти сфери майбутньої професійної самореалізації та дадуть знання про ринок праці, актуальні професії і їх основні характеристики.

 «Дорога безпечного життя» від ГО «Школа безпеки та виживання дітей «ТИВЕР»

В рамках цього проєкту у Ківерцівській громаді відбудуться тренінги з безпеки дорожнього руху для вчителів предмету основи здоров’я, майбутніх водіїв та спільноти велосипедистів. Також буде розроблено проєкт рішення Про підвищення безпеки дорожнього руху в населених пунктах громади та реалізована лобіська кампанія для його прийняття місцевою радою.

«Живи відповідально – сортуй сміття» від ГО «Вікторія»

Завдяки цій ініціативі у селі Годомичі (Колківська громада) планується організувати толоки та флешмоби, тренінги, акції щодо важливості сортування сміття. А також передбачається закупити та встановити 5 сортувальних станцій і створити фонд «Довкілля», який збиратиме кошти на екоініціативи.

«Екоторбинка і я – чиста громада моя» від ГО «Центр сімейної культури»

Проєкт має на меті зменшення використання поліетиленових пакетів у Голобській громаді, завдяки облаштуванню постійно діючої майстерні для пошиття екоторбинок. Їх планується поширювати у місцеві магазини для продажу. Також в рамках ініціативи будуть організовані різноманітні заходи, які популяризуватимуть екосвідомість.

«Відсортуй сміття – подаруй майбуття» від ГО «Еколого-культурне об’єднання «Буг»

Продовжуємо екологічну тематику. Під час реалізації цієї ініціативи планується розробити зміни до Програми поводження з твердо-паливними відходами у Шацькій громаді та винести це питання за затвердження селищною радою. Також в рамках проєкту відбудуться різноманітні інформаційно-освітні заходи та форум «Взаємодія влади, бізнесу та громадськості у вирішені проблеми накопичення сміття на території громади». Крім цього, передбачено створити екокуточок із інформаційно-навчальними стендами, вуличними меблями та екологічним муралом.

«Вся наша робота, в тому числі і Конкурс, – це поштовх для тих ініціатив, які дуже хочуть з чогось розпочати, в них є прагнення, ідеї, але немає потрібного досвіду і розуміння від чого відштовхнутися. Таким чином, ми, допомагаючи їм, стаємо каталізатором для розвитку громад», – зазначає спеціалістка з комунікації Програми «Київський діалог» Марта Гуріна.

Довідково:

Реалізація згаданих порєктів відбувається в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?