News

Еко-літо у волинському селі: «Здається, що грибна поляна, а це – мусор лежить»

Wed, 25.08.21

«Якби пройшовся з нами кожен, то може б і менше смітили»; «Перед Великоднем збирали, а знову хтось накидав»; «Здається, що  грибна поляна, а це – мусор лежить», – розмовляють між собою мешканці села Поповичі (Голобська громада), поки збирають сміття на узбіччі. Усіх їх, у п’ятницю, 20 серпня, зібрала акція «Еко-літо 2021».

В Поповичах толока організовується неодноразово. Водночас, якщо є ті, хто прибирає, то є й ті, хто смітить.

«Тут весною було прибрано, а зараз знову пляшки, пакети і всіляке різне. А навколо села, якщо проїхатися, то багато стихійних смітників можна побачити. Говоримо з такими людьми постійно, але… Ніхто не хоче ні бурі, ні інших катаклізмів, але наша поведінка на то все впливає. Мені не важко папірець чи пакет викинути. По-перше, буде чистіше. По-друге, діти бачать мій приклад і стають більш екосвідомими», - каже  депутатка та вчителька місцевої школи Віта Москалюк.

Окрім толок та спілкування з мешканцями тут планують боротися із засміченням  іншими методами. Староста села Віталій Мартинець зазначає: «Зараз у нас в громаді прийнятий на роботу еколог. Невдовзі зберемо людей, будемо брати розписки і штрафувати».

Після толоки  «Еко-літо 2021» у Поповичах не завершилося. Усі бажаючи взяли участь в майстер-класах та обговореннях від керівниці громадської організації «Агенція міжнародної співпраці» Інни Войло та голови Волинського осередку Федерації Дебатів України Христини Словік про важливість сортування сміття та те, як можна використаним речам надати нового життя. Крім цього, щоб розповісти місцевій молоді серйозну та важливу екологічну інформацію у цікавому форматі, було організовано квест та вікторину.

«Рада, що наші навчально-інформаційні заходи зібрали чимало відвідувачів. Люди уважно слухали, ділилися своїми думками, а місцеві школярі – це мій окремий захват. Вони не лише активно прибирали, а й показали хороший рівень екологічних знань», - зазначає організаторка «Еко-літа 2021», керівниця волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

До слова, цього літа такий захід відбувся не лише у Поповичах, а й у центрі громади – Голобах. Більше того, місцеві посадовці, депутати, громадські активісти разом з представниками Волинського Інституту Права працюють над змінами до Стратегії розвитку громади на 2016 - 2026 роки у сфері охорони довкілля. В минулих роках також відбувалися різні еко-заходи.

Все це дає надію, що у майбутньому від мешканців Попович або інших населених пунктів Голобської громади можна буде почути: «Здається, що сміття лежить, а це – чиста грибна поляна».

Довідково:

Захід відбувся в рамках проєкту  «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля», що реалізовується громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки Європейського Союзу та  Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Партнер заходу Волинська обласна Мала академія наук.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»