Анонси

Як населення може об’єднуватись задля відстоювання своїх інтересів? Жителів Турійської громади запрошують на тренінг

Ср, 19.03.25

Ситуація: ви живете у селі, яке роками залишається поза увагою місцевої ради. У вас немає депутата і немає кому захищати інтереси жителів. Водночас у селі треба поремонтувати дорогу, полагодити зупинку, а ще домогтися, аби маршрутка проїжджала через населений пункт не через день, а щодня.

Що ж робити, якщо всі ці питання, які болять жителям, практично ніколи не виносяться на порядок денний?

Законодавство України дозволяє жителям брати ініціативу у свої руки та створювати органи самоорганізації населення (ОСН), як приклад – сільський комітет. Він є частиною системи місцевого самоврядування, до рекомендацій якого влада повинна прислухатися.

Про те, як створити ефективний орган самоорганізації населення, говоритимемо на тренінгу «Як за допомогою самоорганізації впливати на розвиток громади: практичні поради», що організовує Волинський Інститут Права у співпраці з Турійською селищною радою за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Захід проведе виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик, – юристка та експертка у тематиці владно-громадської співпраці та інструментів участі.

На тренінгу вона розповість:

  • Як за допомогою органів самоорганізації населення можна відстоювати свої права;
  • Про те, як цей інструмент спрацював у інших громадах та поділиться практичними кейсами;

ДАТА: 27 березня 2025 року.

ДЕТАЛІ про місце ми повідомимо відібраних учасників окремим листом.

РЕЄСТРАЦІЯhttps://forms.gle/yRLFR4PSF6ZKzHXM6

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Анонси

Відкрито реєстрацію на Форум партнерства та стійкості
Вт, 05.05.26
Відкрито реєстрацію на Форум партнерства та стійкості

Запрошуємо на захід представників громадського сектору, влади, експертів та медійників

Відкрито реєстрацію на тренінг
Пт, 01.05.26
Відкрито реєстрацію на тренінг "Роль ІГС у формуванні політики та міжсекторального партнерства"

Запрошуємо на навчання представників громадського сектору, які хочуть навчитися краще впливати на прийняття рішень.

Запрошуємо жителів Іваничівської громади на захід “Голос молоді”
Пн, 20.04.26
Запрошуємо жителів Іваничівської громади на захід “Голос молоді”

Це чудова нагода для молодих людей дізнатися більше про те, як спільними зусиллями розвивати свою громаду.

Запрошуємо на онлайн-зустріч “Молодіжна політика: від стратегій до практики”
Пт, 17.04.26
Запрошуємо на онлайн-зустріч “Молодіжна політика: від стратегій до практики”

Це чудова нагода дізнатись більше про те, як розвивати молодіжну політику в локальних громадах і перейняти найкращі практики.

Запрошуємо на спільне публічне звітування громадського сектору Волині
Ср, 15.04.26
Запрошуємо на спільне публічне звітування громадського сектору Волині

Це чудова нагода дізнатись, чим живе громадський сектор області. Запрошуємо усіх, кому це цікаво!

Молодь Любомля запрошують на квест про те, як впливати на рішення у громаді
Чт, 19.03.26
Молодь Любомля запрошують на квест про те, як впливати на рішення у громаді

Учасники виконуватимуть різні завдання і дізнаватимуться більше про громадську участь. Буде цікаво!

У Куснищах відбудеться квест для молоді “Як впливати на рішення у громаді”
Чт, 19.03.26
У Куснищах відбудеться квест для молоді “Як впливати на рішення у громаді”

Будемо раді бачити жителів Куснищанського старостинського округу Любомльської громади від 14 до 35 років

Як молодь може впливати на життя громади? Розкажемо на квесті у Маневичах
Пт, 13.03.26
Як молодь може впливати на життя громади? Розкажемо на квесті у Маневичах

Буде інформативно, але легко та дуже цікаво. Усі деталі – в анонсі.